Gry i zabawy

Tłumaczenie: Dawid Wietrzykowski
Wydawnictwo: Helion
septem, poradnik bez kantów
poradniki

Oto Gry i zabawy. Znajdziesz w nich szeroki wybór najbardziej popularnych gier, którymi cieszyć się możesz wraz z całą rodziną. Nie tylko odnajdziesz tu nowe i ekscytujące gry, ale również komplet przejrzystych reguł i zasad tychże gier. Bez względu na to, czy planujesz prywatkę, czy po prostu spędzasz niedziele w domu, dzięki Grom i zabawom poznasz gry, które pokocha cala Twoja rodzina. Każda...

Bez względu na to, czy planujesz prywatkę, czy po prostu spędzasz niedziele w domu, dzięki Grom i zabawom poznasz gry, które pokocha cala Twoja rodzina. Każda gra jest oceniana pod względem jej stosowności wiekowej : 5 + w przypadku pięciu i więcej lat, 8 + w przypadku ośmiu i więcej lat, 12+ w przypadku dwunastu i więcej lat oraz dla dorosłych w przypadku gier dla dorosłych.
Książka Gry i zabawy podzielona jest na dwadzieścia osobnych rozdziałów, co sprawia, że znalezienie odpowiedniej zabawy jest zadaniem prostym. Na przykład w pierwszych dwóch rozdziałach opisano największe klasyki spośród gier planszowych. W kolejnych sześciu rozdziałach wyjaśniono zasady najlepszych gier karcianych świata. Znajdziesz w nich gry dla każdego członka rodziny, od prostych gier dla dzieci, takich jak Go Fish czy szalone ósemki, do bardzo skomplikowanego wista i gry euchre. Bez względu na to, czy zamierzasz grać sam, czy w dużej grupie, gry karciane można z łatwością dostosować do różnych okoliczności i zapewniają one wiele godzin nie byle jakiej rozrywki.
W książce Gry i zabawy umieszczono również rozdział poświęcony grom z wykorzystaniem płytek i kości do gry, takich jak kant, gry w kości, domino czy Yahtzee!, a także starą grę madżong, uwielbianą przez Chińczyków. Choć do tych gier wymagane jest specjalne wyposażenie, to gdy tylko zrozumiesz ich zasady, zauważysz, iż są warte niewielkiej inwestycji. Gry, które z domu przeniosły się do barów i teraz ponownie wracają do mieszkań, wyszczególnione są w osobnym rozdziale. Coraz więcej ludzi umieszcza tarcze do gry w darta i stoły bilardowe we własnych pokojach.

mantra | 2011-11-19