Lubelska historia nikczemności

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Encyklopedia legend, sensacji i anegdot Lublina". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polihymnia
inne
Ania

"Lubelska historia nikczemności" to trzeci - po "Przezwiskach" i "Romansie w Lublinie" - zbiorek sensacyjek, gawęd, opowiadań, szkiców z cyklu "Encyklopedia legend, sensacji i anegdot Lublina". Skąd pomysł na takie dzieło? Jednych do działania inspiruje dobro, innych zło. Dobro powinno zwyciężać, ale i zło pysznić się może laurami zwycięstw. Ślady poczynań inspiracji dobrem widoczne są na...

Skąd pomysł na takie dzieło?
Jednych do działania inspiruje dobro, innych zło. Dobro powinno zwyciężać, ale i zło pysznić się może laurami zwycięstw. Ślady poczynań inspiracji dobrem widoczne są na każdym kroku, śladów poczynań złem też nie brakuje.
Czy Lublin słynie z nikczemników? Broń Panie Boże!
Nikczemników nie więcej tu niż w innych miejscowościach, jak nie mnie tu - niż gdzie indziej - ludzi szlachetnych.

źródło opisu: fragment wstępu

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!