Kochanek Magii

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kochanek Magii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: The Cold Desire
MaeraFey

"Świat Derreo legł w gruzach, gdy jedna przegrana bitwa sprawiła, że został pojmany, a następnie sprzedany jako niewolnik. Elfi mag, Rinviel, nie jest dla niego łagodnym i troskliwym panem. Od pierwszego spotkania ich relacje są pełne agresji i patologicznych zachowań. Przeznaczenie jednak splata ich losy na dłużej, niż obaj początkowo by sobie życzyli. Czy dwie tak silne, nieugięte...

Czy dwie tak silne, nieugięte osobowości, wrzucone w wir ucieczek, intryg i walki o przeżycie, może połączyć coś więcej niż nieustająca rywalizacja i wzajemna niechęć?"

źródło opisu: The Clod Desire

źródło okładki: The Clod Desire

MaeraFey | 2013-03-01
Przeczytana: 10 lutego 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W królestwie elfów na targu niewolników panuje ożywienie. Niedawno upadł budzący powszechny strach Damar, a teraz ma się odbyć licytacja pojmanych jeńców. Chodzą słuchy, że jednym z nich ma być wnuk samego króla Cynobra – Darge or Reo – jedna z najpotężniejszych magicznych istot na całym kontynencie. Ostatecznie szczęśliwym nabywcą staje się Rinviel, który zamierza wykorzystać chłopaka do zaspokojenia swych perwersyjnych zachcianek. Poniżany (i molestowany) Darge (zwany również Derreo) poprzysięga uciec i się zemścić, jednak kiedy ma ku temu okazję, odkrywa, że między nim, a elfem zrodziło się silne, oparte głównie na masochizmie i sadyzmie uczucie.
Wierzcie mi lub nie, ale w powyższym akapicie streściłam akcję, która w książce zajmuje niemal pięćdziesiąt stron. Na szczęście w rozdziale szóstym wreszcie pojawia się elficka mafia, która musi być mocniej powiązana z Młodzieżą Wszechpolską, niż nam się wydawało, gdyż za główny cel stawia sobie wyeliminowanie wszystkich...

Foe Nus | 2013-10-21
Na półkach: Posiadam

Z doświadczenia wiem, że nie ma gorszego recenzenta, niż pisarz o niespełnionych ambicjach, czytający pracę innego pisarza, któremu się udało. Mnie samemu daleko do pisarza, chociaż wiecie, że coś tam sobie napiszę. Nie z myślą jednak wydania tego.
Głębokim szacunkiem darzę osoby, które są w stanie stworzyć swój własny świat trzymający się całości i logicznego składu. Odtwarzanie świata przy wystarczająco wielkiej wiedzy nie jest czymś trudnym i skomplikowanym, lecz powołanie do istnienia czegoś, co zrodzi się tylko w głowie pod postacią wyobrażenia wymaga nie lada wysiłku.
Moim zdaniem są chwile kiedy akcja toczy się zbyt szybko, lecz nie zauważyłem momentów, w których ciągnęłaby się w nieskończoność. Dla fanów gatunku homoerotica powiem tak - są sceny seksu w dodatku opisane całkiem przyjemnie i bynajmniej niewulgarnie. Co przemawia na wielki plus, jako że sam nie przepadam za skąpymi opisami scen erotycznych, a tutaj nie mam na co narzekać.
Wszystko to, o czym...

Wege | 2017-02-18