Nominiusz

Wydawnictwo: Verbariusz
Adam

Ciąg dalszy przygód bohaterów "Personiusza" oraz wcześniejsze przypadki Bielińskiego herbu Bielina. Wielka polityka w tle najważniejszych wydarzeń historycznych niemal całego XVII stulecia. Wartka akcja, obejmująca całe życie Bielińskiego, toczy się od Rosji po Niderlandy i od Szwecji po Imperium Otomańskie. Zmieniający tożsamość częściej niż przybrudzony żupan szlachcic wychodzi cało z najgorszych opresji, ale igrając z losem, „podpadł Lachom, Moskwie, chanowi i sułtanowi, król szwedzki mógłby mieć do niego pretensje, nie miał czego szukać w Wiedniu”. Nie przypuszcza też, że sztuka może być groźniejsza niż szabla.

źródło opisu: Od Wydawcy

źródło okładki: zdjęcie autorskie

merlinka | 2013-08-11

nuda i flaki z olejem. czy to mieli byc krzyzacy? tym gorzej dla nich i w ogole co to za jezyk? nie dalam rady przeczytac, nie polecam!