Winston Churchill. Życie pod prąd.

Tłumaczenie: Radosław Januszewski
Wydawnictwo: Amber
Churchill. An unruly life.
Wojtek

Najnowsza, odkrywcza biografia polityczna jednego z największych reżyserów historii XX wieku. Winston Churchill dzięki pracowitości, konsekwencji i odwadze stał się jednym z najbardziej charyzmatycznych współczesnych polityków angielskich; głównym architektem zwycięstwa aliantów w II wojnie światowej. Niekwestionowany geniusz strategii, człowiek o niezwykłym talencie literackim (w 1953 roku...

Winston Churchill dzięki pracowitości, konsekwencji i odwadze stał się jednym z najbardziej charyzmatycznych współczesnych polityków angielskich; głównym architektem zwycięstwa aliantów w II wojnie światowej. Niekwestionowany geniusz strategii, człowiek o niezwykłym talencie literackim (w 1953 roku za swoje pamiętniki otrzymał Nagrodę Nobla) miał jednak wielu wrogów którzy widzieli w nim cierpiącego na manię wielkości despotycznego egocentryka.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber Sp. z o.o. Warszawa 1996

ABCDE | 2018-01-26

To była moja pierwsza książka biograficzna więc nie ma porównania. To co mogę napisać i co bardzo mi się spodobało to język, ewidentnie był to język z "kiedyś" i fajnie było móc cofnąć się do czasów z przed kilkudziesięciu lat. Poza tym człowiek ikona co chyba nie podlega dyskusji i warto było przeczytać, dowiedzieć się czegoś więcej choć ostatecznie stwierdzam, że to nieszczęśliwy człowiek, który gonił życie i spełniał marzenia i oczekiwania innych...

Dekadent | 2014-03-05
Przeczytana: 2013 rok

Historia człowieka, który najpierw walczył z całych sił, by wzbudzić miłość ojca, a później, który całe życie podporządkował jednemu celowi- by stać się największym człowiekiem w historii Imperium Brytyjskiego. Jak mu się to udało? Świetna książka. Polecam!