Zarys teorii nonsensu

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Literatura, nonsens
Cata

"Praca Eugeniusza Grodzińskiego Zarys teorii nonsensu jest pierwszą w literaturze polskiej [...] próbą wszechstronnego, wieloaspektowego ujęcia doniosłego zagadnienia nonsensu. Większa część pracy poświęcona jest językowemu komponentowi tego zagadnienia, lecz komponent ten rozważany jest w ścisłym związku z komponentami psychologicznymi i logicznymi. Uwagi autora nie uszedł także zupełnie inny aspekt problemu nonsensu. Rozważa on funkcjonowanie pojęcia "bezsensu świata" w nowoczesnej filozofii i literaturze pięknej."

źródło opisu: Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo 1981

źródło okładki: zdjęcie autorskie