Stworzenie i naprawa

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
religia
JUSTLEE

Książka jest literackim opracowaniem historii Starego i Nowego Testamentu, a zarazem popularnym komentarzem tych ustępów Pisma św., które czytającemu sprawiają trudności

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/popup_image.php?pID=10578

Marcin | 2015-06-14

Jedyną zaletą tej książki jest to, że stanowi ona jedną z licznych odsłon historii świętej, zatem czytanie jej sprzyja poznawaniu Pisma Świętego lub utrwaleniu tej wiedzy, którą zdążyliśmy już na ten temat posiąść przy innej okazji. Mówiąc najkrócej, jest to typowy "bryk" biblijny, w którym liczne fragmenty Pisma zastąpiono ich parafrazą, a więc swobodnym tłumaczeniem. Bywa, że Pismo cytowane jest dosłownie. Autor posługuje się wówczas przekładami ks. Stanisława Stysia (Stary Testament) i ks. E. Dąbrowskiego (Nowy Testament). Staremu Testamentowi (tytułowemu "Stworzeniu") poświęcona jest pierwsza część książki, zatytułowana "Manna i chleb". Komentarzem do Nowego Testamentu jest zaś część druga, pt. "Jezus Chrystus i jego apostołowie". Sens wydania tej książki streścił sam autor w słowie wstępnym. Otóż głównym celem przedsięwzięcia było zapewnienie wiernym dostępu do w miarę nowoczesnego przekładu Pisma Świętego, który - w odróżnieniu od archaicznego i częściowo niezrozumiałego już...