Olej arganowy. Lecznicza moc marokańskiego złota

Tłumaczenie: Agata Janiszewska
Wydawnictwo: Purana
Argan-Öl
zdrowie
zdrowie, medycyna
Agnieszka

Dawni mieszkańcy Maroka nigdy nie słyszeli o substancjach czynnych zawartych w oleju arganowym, ale jego cudowną leczniczą moc znają od wieków. Stosują go w leczeniu oparzeń słonecznych i chorób skórnych, takich jak atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca. Wiedzą również, że olej arganowy odmładza skórę, dezynfekuje rany i przyspiesza ich gojenie. Najnowsze badania dowodzą, że ten cenny olej obniża poziom cholesterolu, zapobiega miażdżycy i łagodzi dolegliwości reumatyczne. Wzmacnia układ odpornościowy i może chronić przed zachorowaniem na nowotwory. Należy także do najcenniejszych olejów spożywczych, gdyż obfituje w ważne dla organizmu kwasy tłuszczowe i naturalne antyoksydanty
Autorem książki jest dr nauk medycznych Peter Schleicher, który prowadzi gabinet lekarski w Monachium, gdzie zajmuje się immunologią i leczeniem nowotworów. Po studiach medycznych odbył specjalizację w dziedzinie chirurgii doświadczalnej, anestezjologii i chirurgii ogólnej. W 1984 roku zostal dyrektorem Instytutu Badania Nowych Metod Leczenie Chorób Przewlekłych i Immunologii w Monachium i otworzył gabinet medycyny ogólnej. Od wielu lat pracuje nad nowymi sposobami żywienia. Jest autorem licznych poradników medycznych i dietetycznych.

źródło opisu: Wydawnictwo Purana, 2012

źródło okładki: http://purana.com.pl/product.php?id_product=131