Leah Doskonała

Wydawnictwo: Lashtal Press
poezja

Obsceniczny, składający się ze 156 wersów i 666 słów poemat, który jedni krytycy uznają za szokujący stek bluźnierstw, drudzy za osobliwy żart, a inni za „dzieło święte i tantrę zachodu”. Utwór wydany jako pamflet na żółtawym papierze welinowym i obłożony w czarną obwolutę, którą zdobią satyryczne grafiki A. Crowleya.
Format 14,5 x 19,5 cm, stron 9, nakład 156 ręcznie numerowanych kopii.

źródło opisu: www.lashtal-press.com

źródło okładki: www.lashtal-press.com

Poemat, którego nie powstydziłby się sam Markiz De Sade. Cóż jak dla mnie bomba, uwielbiam tego typu "szokujące", perwersyjne dzieła, a jak jeszcze do tego zakazane, czy budzące niesmak to jestem w siódmym "piekle". :D

Króciutki utwór, bo zajmuje, aż siedem stron, a cała "książka", łącznie z okładką szesnaście plus do tego czarna obwoluta. Czyta się szybko i przyjemnie, zależy komu, mnie i owszem. Poemat to erotyk, a w zasadzie hardcore porno z dawką sadomasochizmu. "Leah Doskonała" stanowi ukoronowanie burzliwego związku Crowleya a jedną z jego kobiet Leah Hirsing. Zdania krytyków co do Leah są podzielone, jedni uważają to za osobliwy żart, a inni za stek bluźnierstw, czy też za "dzieło święte i tantrę zachodu".

Jako ciekawostka sam autor wspomina w swoich dziennikach z 1920 roku tak oto okoliczności powstania utworu:

"Poniedziałek, 28 czerwca, 17:25 - 5:15: Na przekór wszystkiemu całą noc przesiedziałem zatopiony w śniegach (Aleister znajdował się pod wpływem kokainy) i...

| 2017-01-13
Eva | 2014-07-24