Martynka i jej świat

Seria: Martynka - zbiory opowiadań
Wydawnictwo: Papilon

Bestseller w wielu krajach świata! Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki wzruszają i bawią jej rówieśniczki na całym świecie. Pełne uroku, przyciagające uwagę ilustracje oraz dowcipny tekst tworzą niepowtarzalny, ciepły nastrój. W tym zbiorze znajdziecie 8 opowiadań: Martynka w szkole, Martynka w parku, Martynka i kłopoty z bratem, Martynka w zoo, Martynka i Święto...

W tym zbiorze znajdziecie 8 opowiadań:

Martynka w szkole,
Martynka w parku,
Martynka i kłopoty z bratem,
Martynka w zoo,
Martynka i Święto Kwiatów,
Martynka i pies Bohater,
Martynka w samolocie,
Martynka na statku.

źródło opisu: Wydawnictwo Papilon, 2011

źródło okładki: www.publicat.pl

atram | 2019-10-02

Ogromnie polecam te klasyczne opowieści, okraszone pięknymi ilustracjami, nie tylko dziewczynkom, ale i chłopcom. Pani Wanda Chotomska, która odpowiedzialna jest za polski przekład, uczyniła z nich po prostu perełki w swoim gatunku. Naprawdę warto zaprzyjaźnić się z całą serią przygód Martynki i wprowadzić swoje dzieci w jej świat, gwarantuję że często będą chciały tam powracać.

zdolnedzieci | 2017-02-06

Niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się na treści czytanej książki. I nie jest to ich wina - w końcu dzieci są pełne zapału, energii, przez ich umysł przewijają się setki myśli i szalonych pomysłów. Bywa jednak tak, że dobrze dobrana książka zaciekawi naszą pociechę na tyle, aby dotrwała do końca powieści.
Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi: jest to "Martynka". Ola zachwycona jest wyjątkowo naturalną postacią dziewczynki: przeżywa radości i smutki, czasem musi pokonać strach przed nieznanym, zmęczenie czy uporać się ze zmianami w życiu. Martynka żyje bardzo aktywnie - uczy się jeździć konno, pływać, uwielbia zajmować się przydomowym ogrodem, czy spacerować po łące wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem: Pufkiem.
Książka nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek (chociaż sama z początku odnosiłam takie wrażenie). Praktycznie w każdej części Martynce towarzyszą bracia: Alanek i Jaś, kuzynostwo lub nowo poznani przyjaciele. Jest to niezwykle...

nonuś | 2014-07-22
Przeczytana: 12 czerwca 2014

Książka idealna dla dzieci często czytam mojej młodszej siostrze.

Na półkach: Przeczytane, Papilon

Chyba każda mała panienka w wieku przedszkolnym (i nie tylko) zna tę sympatyczną bohaterkę. Martynka bowiem w mgnieniu oka podbiła serduszka naszych małych dziewczynek. My także miałyśmy już okazję poznać kilka przygód z tą śliczną panieneczką, a książeczki z Martynką w roli głównej w naszej bibliotece rozchwytywane są jak świeże bułeczki. A ponieważ, jak dotąd nie było okazji o tym napisać, koniecznie muszę nadrobić zaległości!!!

Martynka to prześliczna dziewczynka, która stale przeżywa bardzo ciekawe przygody. Co nie oznacza, że jest jakąś super bohaterką, która zbawia świat i ma nadprzyrodzone zdolności. Absolutnie nie! Martynka jest taką samą dziewczynką jak te, które mijamy codziennie na ulicy. Ma kochających rodziców, pieska, grono znajomych i przyjaciół. Chodzi do szkoły i do parku. Czasem coś spsoci, czasem komuś pomoże. Raczej nie wyróżnia się z tłumu niczym szczególnym i to chyba jest to co tak bardzo przyciąga czytelników do tych opowiadań.

Ta mała bohaterka ma bardzo...