Vain

Cykl: The Seven Deadly (tom 1)
Wydawnictwo: Fisher Amelie
Vain
angielski
Ulka

If you’re looking for a story about a good, humble girl, who’s been hurt by someone she thought she could trust, only to find out she’s not as vulnerable as she thought she was and discovers an empowering side of herself that falls in love with the guy who helps her find that self, blah, blah, blah...then you’re gonna’ hate my story. Because mine is not the story you read every time you bend...

Because mine is not the story you read every time you bend back the cover of the latest trend novel. It’s not the “I can do anything, now that I’ve found you/I’m misunderstood but one day you’ll find me irresistible because of it” tale. Why? Because, if I was being honest with you, I’m a complete witch. There’s nothing redeeming about me. I’m a friend using, drug abusing, sex addict from Los Angeles. I’m every girlfriend’s worst nightmare and every boy’s fantasy.
I’m Sophie Price...And this is the story about how I went from the world’s most envied girl to the girl no one wanted around and why I wouldn’t trade it for anything in the world

źródło opisu: Fisher Amelie, 2012

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/photo/18331807-vain

mclena | 2015-10-22
Na półkach: Przeczytane, 2015 ✔
Przeczytana: 22 października 2015

"You may have misery, you may lose hope in the sorrow of an unplanned life but as long as you have faith and trust in adoration, in affection, in love that sorrow will turn to happiness. And that is a constant, dear."

"Vain" - czyli pycha, to pierwszy tom z serii książek opartych na siedmiu grzechach głownych. Był już film - dlaczego nie książka? Tym bardziej, że temat jest obszerny i szeroki, co pozostawia duże pole do popisu.
Jest to historia Sophie, która żyjąc w zamożnej rodzinie nie wie co to miłość. Brak zainteresowana ze strony rodziców, a wręcz ignorancja sprawia, że próbuje zdobyć ich uwagę wpadając w kłopoty. Aż pewnego dnia miarka sie przebrała i za posiadanie narkotyków zostaje skazana na sześć miesięcy pracy w sierocińcu w Ugandzie, gdzie odbywa survival życia.
Sama fabuła bardzo mi sie podobała, odnalazłam przyjemność w czytaniu, momenty wzruszeń, nawet zakończenie było całkiem satysfakcjonujące, ale skoro motywem przewodnim książki ma być pycha to w moim odczuciu...

kaasjaa | 2014-12-02
Przeczytana: 27 listopada 2014

Książka była genialnym wyborem . Przez opis spodziewałam się zupełnie innej historii ;) Dostałam coś odmiennego, co mnie zaskoczyło w pozytywny sposób. Jestem pod ogromnym wrażeniem historii Sophie i jej wewnętrznej przemiany. Przeszła ona kompletną metamorfozę z rozbestwionej dziewczyny, która może sobie pozwolić na wszystko w osobę czułą, niosącą pomoc i pocieszenie. Sophie, tak naprawdę nigdy nie zaznała miłości rodzicielskiej. Rodzice w ogóle nie poświęcali jej uwagi. Możliwe, że przez swoje zachowanie chciała poniekąd zwrócić ich uwagę. Dziewczyna nadużywała sexu (często z chłopakami „przyjaciółek”) i brała narkotyki. Za ich posiadanie została skazana na podróż do Masego. Jednak kara za jej występki okazała się tak naprawdę nagrodą. Dzięki niej zobaczyła zupełnie inne życie, poznała wspaniałe dzieci, zdobyła przyjaciół oraz mogła spotkać miłość życia.
Historia nie jest kolorowa jakby mogła się wydawać. Pokazuje również trudne warunki jakie panują w Ugandzie. Mieszkańcy nieraz...

książek: 2025
monishka90 | 2015-04-12
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

Książka jest naprawdę świetna. Autorka miała wspaniały pomysł i umiała go zrealizować. Nie spodziewałam się, że bohaterka zawędruje, aż do Ugandy. Sophie nie jest płytka, jak może wydawać się na początku - jest samotna i zraniona. Z każdą kolejną przeczytaną stroną widzimy stopniową przemianę Sophii. Uświadamia sobie, że nie musi udawać by ktoś ją polubił, a nawet pokochał... Poza samymi bohaterami ważna jest również fabuła i tło dla niej. Autorka przenosi nas świat biedy, wojny i głodu. Świadomie zderza dwa światy by pokazać ignorancję i potrzeby tych najważniejszych - dzieci. Bardzo podobała mi się ta książka. Polecam wszystkim

mania_kch | 2015-01-03
Na półkach: Przeczytane, 2015

Jestem mile zaskoczona bo ani opis książki ani jej początek nie był powalający a jednak im dłużej czytałam, tym bardziej się wciągałam w tę historię. Ciekawe spojrzenie na Afrykę nie tylko od strony jej piękna jakie oferuje, ale przede wszystkim od strony jej przeogromnych problemów z którymi się zmaga.Historia Sophie i Ian'a oraz ich przyjaciół bardzo pouczająca i poruszająca i chociaż jest to wytwór wyobraźni autorki to po przeczytaniu tej książki zdajemy sobie sprawę z tego, że takie rzeczy dzieją się naprawdę. Prawdziwe, smutne, ale i dające nadzieję na to, że człowiek sam wewnętrznie może się zmienić ale i swoją osobą, postępowaniem może pozytywnie wpłynąć na życie innych ludzi :)
Warto przeczytać :)

Natalia-Lena | 2013-09-17
Przeczytana: 17 września 2013

PRZERYWAJĄC ZAKLĘTY KRĄG

,,Vain” to pierwsza książka z siedmiotomowego cyklu, który za motto przewodnie obrał sobie… siedem grzechów głównych. Tak pod pychą, chciwością, nieczystością, zazdrością, nieumiarkowaniem, gniewem i lenistwem kryją się kolejne historie. Oprócz omawianej ,,Pychy” niedługo swoją premierę będzie miała ,,Chciwość” opowiadająca o bohaterze występującym również w pierwszym tomie.

Sophie Price jest piękna i bogata. Ta piorunująca mieszanka robi wrażenie na innych, a Soph wie, jak umiejętnie to wykorzystać. Czerpie z życia garściami, czasem przekraczając granicę i łaknie tylko jednego: uwagi. Zgodnie z porzekadłem, że nieszczęścia chodzą parami, Sophie zostaje kolejny raz aresztowana za posiadanie narkotyków i kompromituje ojca podczas ważnej kolacji. Tym razem wybryki nie uchodzą jej płazem. Za ponowne posiadanie prochów sąd wyznacza jej karę – półroczny wolontariat w afrykańskim sierocińcu.

Czy imprezowiczka i flirciara odnajdzie się w zupełnie obcym jej...

Dzika_Róża | 2015-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2015

Jeśli szukasz opowieści o dobrej, skromnej dziewczynce, która została zraniona przez kogoś, komu myślała, że mogła zaufać, tylko po to, aby dowiedzieć się, że nie jest tak bezbronna, jak myślała, że była i odkryć silniejszą odsłonę siebie, która zakochuje się w facecie, który pomaga jej znaleźć siebie, bla, bla, bla... to znienawidzisz moją historię.

Ponieważ moja opowieść nie jest historią, którą czytasz za każdym razem, kiedy zaglądasz za okładkę najnowszego bestsellera. To nie jest "Teraz, kiedy cię odnalazłam, mogę dokonać wszystkiego / jestem nierozumiana, ale pewnego dnia odkryjesz, że to właśnie jest powodem, dla którego nie możesz mi się oprzeć. Dlaczego? Bo, jeśli mam być z tobą szczera, to jestem kompletną wiedźmą. Nie ma we mnie nic chwalebnego. Wykorzystuję przyjaciół, nadużywam dragów, jestem uzależniona od seksu jak w Los Angeles. Jestem najgorszym koszmarem każdej dziewczyny i największą fantazją każdego faceta.

Jestem Sophie Price... A to jest historia o tym,...

Pierwszy rozdział.. Kiedy przez niego przeszłam, powiedziałam wow. Trzymająca w napięciu, zabawna, wzruszająca, prawdziwa. Niby zwykła, ale jednak inna. Przyjemna, którą mocno trzymasz rękami i krzyczysz "Co ty robisz?!".
Polecam, bo mnie osobiście urzekła :)

esin | 2014-12-22

Mówi się że książki nie ocenia się po okładce ale to właśnie ona przyciągnęła moją uwagę. Później zaciekawił mnie tytuł, a na koniec gdy przeczytałam opis byłam pewna że ta książka zapewni mi dużą porcje rozrywki. Jednego tylko nie przewidziałam. Fabuła powieści jest nieco bardziej skomplikowana niż na początku myślałam. Byłam przekonana, że będzie to historia o zepsutej, rozpieszczonej dziewczynie, która zmienia się pod wpływem miłości itd.Kolejna nieskomplikowana książka z pozytywnym zakończeniem. Jednak tu się pomyliłam. Główna bohaterka jest co prawda bardzo żywiołową osobą, która co chwile ma problemy z prawem, jednak to pod wpływem jakich okoliczności zmienia się jej postawa i nastawienie do życia jest zaskakujące i pewnych momentach nawet drastyczne. Pomimo wątku miłośnego wplecione jest wiele innych historii, które poruszyły moje serce. Ta książka nie jest na pewno kolejnym niepozostającym w pamięci romansem lecz skłania do myślenia.

Beksee | 2014-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Uwielbiam książki w których autor nie stroni się od opisywania surowości życia, jego ciemniejszej, bolesnej strony i gdy wyciąga z tego niepowtarzalny sens i znaczenie. To właśnie znalazłam w "Vain". Jest to historia, która wysyła czytelnika we wspaniałą podróż i oprócz love story oferuje dużo, dużo więcej. Książka opowiada historię Sophie Price - dziewczyny, która jest nisamowicie próżna i prowadzi niezwykle konsumpcyjny styl życia. Mówiąc prosto - jest zepsuta do szpiku kości :) Nagle zostaje ona brutalnie wyrwana ze swojej codzienności i trafia do miejsca w którym już nikt nie czci ziemi po której stąpa. Pozwala jej to wniknąć do swojego wnętrza co zazwyczaj bywa niezwykle bolesne... Nie będę wnikać w fabułę - pozwólcie się zaskoczyć. Zdecydowany must-read.

książek: 2069
bookish | 2015-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2015

Niewiarygodna książka! Kiedy przeczytałam opis myślałam, że wiem czego się spodziewać, później pierwsze rozdziały mnie o tym przekonały, ale kiedy nastąpił zwrot akcji to historia ta sprawiła, że chwyta za serce nie puści Cię póki się w niej nie zakochasz. Tak właśnie jest, zapewne to sprawka Sophii i Iana, dwójce niesamowitych bohaterów, pięknych duszą jak i ciałem, ale też wydarzeniom w których brali udział, a one zaś dobrowolnie i bezwarunkowo ukształtowały ich charakter.