Wyzwanie czytelnicze LC

Deadpool: Suicide Kings #1

Cykl: Superbohaterowie Marvela (tom 17)
Wydawnictwo: Marvel Comics
komiksy
angielski
Regalia

Deadpool zostaje wrobiony w zamach bombowy. Starając się oczyścić swoje imię, spotyka na swojej drodze Daredevila, Spider-Mana... i Punishera, który sprawiedliwość pojmuje na swój sposób.

źródło opisu: http://www.ookamireunion.com.pl/projekty_deadpool_sk.php

źródło okładki: http://marvel.wikia.com/Deadpool:_Suicide_Kings_Vol_1_1

Dorian_LC | 2018-04-17
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 12 kwietnia 2018

PULA ŚMIERCI

Deadpool: Początek końca, Królowie samobójców - opowiadania z 1991 (debiut) i 2008 roku, autorstwa Amerykańskich pisarzy komiksów: Mike'a Bensona i Adama Glassa ("Luke Cage") oraz Roba Liefelda i Fabiana Niciezy ("X-Force").

Deadpool alias Wade Wilson to stosunkowo młoda i oryginalna postać w uniwersum Marvela. Niemający łatwego dzieciństwa, były najemnik pracujący dla mafii i kanadyjskiego rządu, który ostatecznie zdecydował się stanąć po jasnej stronie księżyca.
Zainspirowany postacią Spider-Mana obdarzony niezwykłą charyzmą oraz magnetyzującą aparycją Deadpool, w swoim debiucie "Początek końca" zapowiadał się na znakomity czarny charakter.
W "Królach samobójców" superbohater ma już w pełni ukształtowaną osobowość obdarzonego poczuciem humoru socjopaty, zdającego sobie doskonale sprawę, że żyje w fikcyjnym komiksowym świecie.

Fabuła opowiadania "Królowie samobójców" nie należy do skomplikowanych, ani też nie trzyma w napięciu. W skrócie jest to przeskok od...

TomekSorman91 | 2017-11-14

Marvel to miłość, której człowiek się nie wstydzi! Poza tym jak tu nie kochać Deadpool'a

africansun | 2014-10-06
Przeczytana: 06 października 2014

Czerwone trio - Deadpool, Daredevil i Spired-Man - dają radę! Dawno nie czytałam komiksu z lepszym poczuciem humoru!

Deadpool + Punisher też tworzą fantastyczny duet!

'Born to be Wild' ♥

africansun | 2014-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

* dobra kreska i kolory
* ciekawy początek historii
* a że ostatnio uwielbiam Deadpoola, więc ogólny plus!

Mariusz Czekej | 2018-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2018

Deadpoola znałem wcześniej jedynie z filmów. Zachęciły mnie jednak do sięgnięcia po więcej informacji dotyczącej tej postaci. Tu na ratunek przybył tom kolekcji Marlvela znaleziony w bibliotece.
Pierwszą historię traktuję jedynie jako ciekawostkę. Pokazuje ono pojawienie się Deadoola na kartach komiksu. Jest ona mocno osadzona w tamtejszym uniwersum i ciężko wciągnąć się w nią bez znajomości wcześniejszych wydarzeń. Ot kilka efektownych starć. Jednak już tutaj Deadpool daję się poznać ze swoim oryginalnym stylem i mocno wypaczonym, sadystycznym poczuciem humoru.
Prawdziwą perełką okazują się "Królowie samobójców" Może sama intryga zbytnio nie porywa, jednak daję okazje w pełni wykazać się naszemu bohaterowi. Pełno tu wulgarnych dowcipów, odniesień do popkultury i groteskowej przemocy. Największe wrażenie robi na mnie jednak antyhumor, kiedy Deadpool lub inny z bohaterów wypowiada koszmarnie nieśmieszną kwestię, będąc zarazem tego świadomym, co czyni ją autentycznie zabawną....

Paweł Gryniewicz | 2014-05-20
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Komiks bez większej głębi i bez wielkich zaskoczeń, ale nie oszukujmy się, nikt po niego nie sięgnie szukając takich właśnie doznań ;) Ma wszystko co miał mieć, jest super i o to chodziło :)

DjMatys | 2017-09-05
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

Dziewięć. Bo Wade, bo jego teksty,gdzie seks i alkohol są na pierwszym miejscu, bo Punisher, bo "Chłopaki nie płaczą" jako dzwonek telefonu Wade'a (dobrze, że tłumacze postarali się zmienić niektóre rzeczy tak, że odnosiły się do polskiej popkultury) :D

valdemort1 | 2016-04-20
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Mega komiks, jeden z najśmieszniejszych tytułów traktujący się mega poważnie o Deadpoolu z jakim miałem do czynienia. Polecam każdemu nieoczytanemu w DEADPOOL

Paweł Gryniewicz | 2014-05-21
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Bardzo dobra część, tempo nie spada, a końcówka zapowiada dobry ostatni tom.
"-Twój co ?
-Nic" :D

pozycja4 | 2018-11-09
Przeczytana: 08 listopada 2018

Bardzo fajna seria z DP. Główny bohater spotyka Punishera, Daredevila i Spidermana.