Czas odwetu

Wydawnictwo: Totus
838533419X
Polityka, Historia najnowsza,

Wywiad rzeka przeprowadzony przez Artura Smółko z Włodzimierzem Cimoszewiczem. Cimoszewicz opowiada w nim o swojej politycznej drodze w czasie PRL. Odpowiada na nurtujące wielu pytanie, dlaczego nie wstąpił do SdRP. Ukazuje kulisy politycznej rywalizacji o pozycję w SdRP toczącej się między Aleksandrem Kwaśniewskim, a Leszkiem Millerem. Wyczerpująco wyjaśnia swoją postawę w sprawie tzw. moskiewskiej pożyczki. Jego wypowiedzi uzupełnione są odpowiednimi cytatami wypowiedzi innych uczestników tamtych wydarzeń. Książka jest lekturą fascynującą, ukazującą kulisy polskiej polityki lat 1989-1993. Dodatkowo wzbogacona została o aneks zawierający m. in. teksty sejmowych wystąpień późniejszego premiera.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Totus 1993