Partyzant prawdy. Tom I

Wydawnictwo: Fronda
literatura faktu
gaab

Bukowski ukazywał system komunistyczny bez złudzeń, w takim wymiarze, w jakim go doświadczał. Jednocześnie pozwalał odróżnić sowieckie od rosyjskiego, wskazywać na tych Rosjan, którzy zawsze byli naszymi sojusznikami w zmaganiach o wolnośći suwerenność. Dla wielu był kłopotliwym świadkiem, niewygodnym, gdyż swym adwersarzom w sporach o komunizm mógł zawsze powiedzieć: ja tego doświadczyłem, przeszedłem tę próbę, nie muszę kierować się chciejstwem przy opisywaniu tamtych zjawisk. Wystarczy, że je przedstawię takimi, jakie one są. Bukowski uważał, że najważniejsze jest świadectwo.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://www.wydawnictwofronda.pl/partyzant-prawdy-tom-i-i-ii