Społeczeństwo sieci

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Komunikowanie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
The Rise of The Network Society
Aesir

Pierwszy tom monumentalnej trylogii "Wiek informacji: ekonomia, społeczeństwo i kultura". Manuel Castells w "Społeczeństwie sieci" analizuje społeczną i ekonomiczną dynamikę przemian związanych z rewolucją technologiczną; na podstawie badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, w Ameryce Południowej i Europie tworzy własną systematyczną teorię społeczeństwa informacyjnego, która zwraca uwagę na rosnący wpływ technologii informacyjnych na współczesny świat; opisuje globalną gospodarkę jako nieustanny przepływ informacji i kapitału, które wpływają zarówno na produkcję, jak i konsumpcję; wskazuje, że podstawową przestrzenią walk politycznych stają się obecnie media.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe ( PWN ) 2011

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/5191/spoeczestwo-sieci.html