Zatracona tożsamość Jerzego Kosińskiego. Doświadczenie holocaustu

Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
837405221X
gaab

Sytuacja, w jakiej znalazł się Kosiński, to jednocześnie dla odbiorcy jego sztuki powieści wezwanie do samodzielnego poszukiwania, wyznanie i ostrzeżenie. W książce swej rozważam kategorię tożsamości jako przedmiot zainteresowania nauk społecznych i psychologii. Staram się wykazać, że przyczyną zatracenia tożsamości mogą być problemy z własnym "wnętrzem", ale też zerwanie więzi ze światem. Zwracam uwagę na fakt niemożności zrozumienia całkiem obcego nam doświadczenia, które u Kosińskiego spowodowało "rozmycie" własnego "ja". Utrata tożsamości jest tu pojmowana jako niemożliwość dalszego istnienia.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!