Zwyczajna Praca, Nadzwyczajna Łaska. Moja duchowa droga z Opus Dei

7 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Ordinary Work, Extraordinary Grace. My Spiritual Journey in Opus Dei
religia
Buras

Jeszcze kilka lat temu Opus Dei uważano za organizację tajemniczą, obcą i złowrogą. Na jej temat powstało mnóstwo mitów. Tym, którzy pragną poznać fakty, na temat Opus Dei, ta książka ukazuje szokującą prawdę. "Opus Dei stało się dla mnie drogowskazem lub latarnią morską obiecującą koniec mojej długiej żeglugi; zarys dalekiego lądu, o ktorym dotąd czytałem jedynie w książkach" - pisze Scott...

"Opus Dei stało się dla mnie drogowskazem lub latarnią morską obiecującą koniec mojej długiej żeglugi; zarys dalekiego lądu, o ktorym dotąd czytałem jedynie w książkach" - pisze Scott Hahn

Podobnie jak inne książki tego autora, ta również rzuca wyzwanie popularnym poglądom na temat chrześcijańskiego życia.

W Wydawnictwie SALWATOR ukazała się książka Scotta Hahna "Przyczyny wiary". W przygotowaniu kolejne tytuły.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/pub/mm/img/220/10520039.jpg

Andrzej | 2014-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2014

Kapitalna lektura duchowa. Serio serio. W zasadzie większość idei już gdzieś słyszałem/czytałem, zwłaszcza w tekstach i homiliach Karola Wojtyły/JP2 (zaskakująca zbieżność intuicji między Escrivą a Wojtyłą), mimo wszystko Hahn zebrał je i poukładał w bardzo akuratny sposób, a wyraził przystępnym, prostym (ale nie prostackim) językiem (mam nadzieję, że polskie tłumaczenie pasuje do tej opinii, wersja angielskojęzyczna, którą miałem pod ręką, daje spore nadzieje).
Bardzo atrakcyjna i realistyczna propozycja życia wiarą w świecie, w pracy, w rodzinie, w drobnych rzeczach, tu i teraz. Nie trzeba być w Opus Dei, żeby móc nauczyć się od ludzi Opus Dei tworzących wiele dobrego i zbliżyć się bardziej do Boga.
Bardzo szczerze i gorąco polecam!

Szymon | 2015-02-23
Przeczytana: 2013 rok

Prawdziwe świadectwo człowieka, który jest członkiem opus Dei, i dzieli się własnym doświadczeniem. Polecam te książkę tak samo jak dzieło pt. "Czym jest Opus Dei".

Buras | 2013-02-25
Przeczytana: luty 2013