Słowo - wartość - kultura

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatura w kręgu wartości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Towarzystwa Naukowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
kultura, język, lingwistyka
Rzulianna

Zamysłem autorki tej książki jest ukazanie wielorakich związków języka w ogóle, a w szczególności języka polskiego ze światem kultury, oraz istotnymi dla jego funkcjonowania wartościami. Książka zawiera teksty pisane w okresie między 1979 a 1996 r. Składają się na nią teksty od wyraźnie naukowych po wyraźnie popularyzatorskie, czasem eseistyczne. Tym, co je wiąże, jest stałe zainteresowanie...

Książka zawiera teksty pisane w okresie między 1979 a 1996 r. Składają się na nią teksty od wyraźnie naukowych po wyraźnie popularyzatorskie, czasem eseistyczne. Tym, co je wiąże, jest stałe zainteresowanie autorki funkcjami, jakie pełnią język i jego elementy w życiu jednostek i zbiorowości.

źródło opisu: ze wstępu

Olsko_Ulrich | 2014-03-29