Grand Hotel Sopot

9788361932352
Album, historia, Sopot
albumy
evamonika

Sopot bywa nazywany perłą Bałtyku. Jest to określenie zasłużone, zważywszy zalety trójmiejskiego położenia miasta, walory turystyczne oraz zawsze bogatą ofertę kulturalną. Jeśli Sopot jest perłą Bałtyku, to perłą Sopotu jest z pewnością Grand Hotel. Piękna, dostojna bryła hotelu na tle zielonych wzgórz wybrzeża stanowi od dziesięcioleci dominantę sopockiego krajobrazu widzianego od strony Zatoki Gdańskiej. Możliwość zamieszkania w Grandzie to zawsze wydarzenie, swoista nobilitacja, a dla wielkich tego świata – zwyczajny wysoki standard na poziomie światowych metropolii i ekskluzywnych kurortów.

Prezentowany album to pierwsza monografia Grand Hotelu w Sopocie, opisująca genezę powstania hotelu i jego losy na przestrzeni lat do chwili obecnej. Dzieje to ciekawe i skomplikowane, ściśle związane z burzliwą historią Polski w XX wieku. Dowiemy się tu o ludziach, którzy mieli największy wpływ na powstanie hotelu, jego architekturę i budowę, poznamy nazwiska znanych gości, prześledzimy zmiany, jakim na przestrzeni lat ulegał hotel, aby zawsze proponować swoim gościom komfort pobytu i usługi na najwyższym poziomie. Książka zawiera unikatowy materiał ikonograficzny – pocztówki, pamiątkowe zdjęcia z kolekcji prywatnych, reprodukcje wycinków prasowych, planów architektonicznych, wyposażenia hotelowego i wydawnictw reklamowych związanych z hotelem i atrakcyjnym kurortem.

Znakomita większość ilustracji pochodzi z kolekcji Autorki, która od wielu lat gromadzi swoje zbiory przeszukując archiwa, antykwariaty i zasoby internetowe na całym świecie. Będąc pod niewątpliwym urokiem Sopotu i jego hotelu Grand, Marzenna Górska-Karpińska napisała tę książkę z pasją i miłością. To się ogląda i to się czyta.

źródło opisu: http://ksiegarniaspectrum.pl/pl/p/Grand-Hotel-Sopot/290

źródło okładki: http://ksiegarniaspectrum.pl/pl/p/Grand-Hotel-Sopot/290