Gorzka nagroda

Wydawnictwo: Inpingo
klasyka
allison

Historia miłości młodej, zubożałej arystokratki, która wstępuje do zakonu szarytek, i rannego podczas walk w Afryce oficera.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/gorzka-nagroda_p12389524.html#longDescr

allison | 2013-02-25
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, Rok 2013
Przeczytana: 25 lutego 2013

Powieść ta na pewno spodoba się miłośnikom dziewiętnastowiecznej prozy angielskiej.

Akcja zaczyna się podczas walk w Afryce, w szpitalu prowadzonym przez szarytki. Tam właśnie rozkwita uczucie między ubogą arystokratką i rannym oficerem, pięknym mężczyzną, który - podobnie jak jego ukochana - ma za sobą burzliwe przeżycia.
Zasadnicza treść skupia się jednak na dramatycznych wydarzeniach, które następują kilka lat później. Ich osnową staje się śmierć jednej z bohaterek. Gdy szybko okazuje się, że została ona otruta, akcja zaczyna się dynamicznie rozwijać.
Od początku wiemy, kto jest podejrzany o morderstwo i domyślamy się, który z trojga bohaterów je popełnił. Autorka skupia się nie tyle na wskazaniu winnego, ile na zdobyciu dowodów przeciw niemu. Tej trudnej sztuki podejmują się kochankowie i ich intrydze podporządkowana jest reszta wydarzeń.

Właściwie fabuła jest przewidywalna (z kilkoma małymi wyjątkami), ale czyta się ten utwór z przyjemnością, gdyż nie jest to typowy...

Wabi | 2016-02-27
Przeczytana: luty 2016

Młoda arystokratka służy jako pielęgniarka u szarytek opiekując się rannymi na froncie w RPA.

mateuszkozak34 | 2015-08-03
Przeczytana: 07 sierpnia 2015