Zgłosuj na książki roku 2017

Geek w świecie korporacji. Podręcznik kariery programisty

Wydawnictwo: Helion
Being Geek: The Software Developer's Career Handbook
poradniki

Wykorzystaj swoją niesamowitą wiedzę, okiełznaj nieprzewidywalne momenty w karierze i osiągnij sukces w świecie IT! Jak zaplanować i realizować optymalną dla siebie ścieżkę rozwoju? Jak negocjować korzystne warunki swojej pracy i płacy? Jak współpracować z ludźmi o różnych typach osobowości? W umyśle geeka świat jest jak komputer- możliwy do zrozumienia i poznania oraz skończony. Życie jak...

Jak zaplanować i realizować optymalną dla siebie ścieżkę rozwoju?
Jak negocjować korzystne warunki swojej pracy i płacy?
Jak współpracować z ludźmi o różnych typach osobowości?
W umyśle geeka świat jest jak komputer- możliwy do zrozumienia i poznania oraz skończony. Życie jak każdy system da się opanować, wymaga to tylko odpowiedniej ilości czasu i wysiłku. Można zgłębić jego budowę i zrozumieć obowiązujące w nim reguły, a także otrzymać odpowiedź, co i jak należy robić, żeby odnieść pożądany sukces. Jednak choć w komputerze dołożenie dodatkowej pamięci zawsze w spodziewany sposób przyspiesza określone działania, tak w pełnym usterek życiu niestety nie zawsze się to sprawdza… Jak zatem zrobić karierę w świecie pełnym sytuacji niezgodnych z regułami, niemożliwych do zdefiniowania, niepasujących do struktury systemu, gdzie najczęstszym źródłem błędów okazują się ludzie, których nijak nie da się naprawić?!

Jeśli przestało zadowalać cię samo pisanie kodu i pozycja eksperta w swojej dziedzinie, a zamarzyło Ci się stanowisko menedżera czy też kariera w większej firmie, musisz przygotować się na jeden pewnik - prędzej czy później trafisz na nieprzewidywalne zdarzenia, więc warto poznać reguły skutecznego stawiania im czoła. Oto zabawnie napisany podręcznik o robieniu poważnej kariery w świecie IT, napisany przez znanego amerykańskiego blogera Micheala Loppa — geeka z doświadczeniem w pracy dla takich firm, jak Apple, Netscape, Borland czy Symantec. Dzięki niemu nauczysz się, w jaki sposób podejmować najlepsze dla Twojej kariery decyzje i radzić sobie w czterdziestu zaskakujących sytuacjach, które dopadną Cię po drodze. Lopp omawia kompletny cykl zmiany pracy — od planowania kariery i rozmowy rekrutacyjnej, przez negocjowanie oferty, poznawanie firmy i współpracowników, aż po ostateczne uznanie, że pora poszukać czegoś nowego i bardziej rozwojowego.

Dzięki tej książce nauczysz się między innymi, jak:

dobierać pracodawcę, branżę i charakter pracy
wybierać właściwy moment na zmianę pracy
prześwietlać swojego przyszłego pracodawcę
przejść z sukcesem przez rozmowę rekrutacyjną
negocjować korzystne dla Ciebie warunki umowy
pracować z ludźmi o różnych typach osobowości
tworzyć i przedstawiać efektywne prezentacje
poznać oczekiwania dyrektora wykonawczego
radzić sobie z "kłamcami" i "ludźmi o niecnych zamiarach"
zarządzać trudnym zespołem programistów
Naucz się efektywnie współpracować z ludźmi i obracać wszelkie trudne sytuacje na swoją zawodową korzyść!

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2011

źródło okładki: Wydawnictwo Helion, 2011

Radek | 2015-09-03

Książka osadzona w realiach amerykańskich. Nie do końca odpowiadał mi styl pisania autora (za dużo słów typu geek, nerd itp.). Trochę sensownych porad dla każdego (programisty, początkującego menedżera) jednak zawiera.

dedus | 2017-07-15
Raven | 2016-03-22