Zarządzanie Wartością Klienta. Pomiar i strategie

biznes, finanse
Tatooska

Praca zbiorowa pod red. naukową Barbary Dobiegały-Korony i Tymoteusza Doligalskiego Książka w sposób kompleksowy prezentuje koncepcję zarządzania wartością klienta. Jest to nowoczesne podejście do marketingu polegające na traktowaniu klientów jako głównego aktywu firmy, którego wartość jest w procesie zarządczym mierzona i maksymalizowana. Rozwój trwałych i rentownych relacji z klientami...

Książka w sposób kompleksowy prezentuje koncepcję zarządzania wartością klienta. Jest to nowoczesne podejście do marketingu polegające na traktowaniu klientów jako głównego aktywu firmy, którego wartość jest w procesie zarządczym mierzona i maksymalizowana. Rozwój trwałych i rentownych relacji z klientami stanowi bowiem determinantę wzrostu zysku firmy oraz jej wartości.
Publikacja przedstawia zarządzanie wartością klienta z perspektywy poniższych zagadnień:
- Podejścia do pomiaru wartości klienta
- Zarządzanie wiedzą o kliencie
- Tworzenie wartości dla klienta
- Społecznie odpowiedzialny marketing jako wartość dla klienta
- Budowa wartości klienta w marketingu relacji
Autorzy publikacji to pracownicy Katedry Marketingu SGH oraz przedstawiciele innych jednostek akademickich. Książka przeznaczona do szerokiego grona czytelników zainteresowanych strategiami wzrostu wartości klientów – praktyków, nauczycieli akademickich, a także studentów marketingu i zarządzania.

źródło opisu: http://www.doligalski.net/ksiazka-zarzadzanie-wartoscia-klienta/

źródło okładki: http://www.doligalski.net/ksiazka-zarzadzanie-wartoscia-klienta/

Błażej | 2017-03-11
Kamila | 2016-10-11