Zarządzanie zespołem. Motywacja i działanie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
praca zespołowa, zarządzanie
biznes, finanse

Publikację podzielono na cztery rozdziały. W pierwszym rozdziale skupiono się na naturze zespołu. Omówiono jego podstawowe cechy, kluczowe umiejętności i kompetencje jego członków, ich role i funkcje, etapy budowy zespołu oraz znaczenie osoby w zespole. Rozdział drugi poświęcono aspektom motywowania w pracy zespołowej, ich źródeł, kreatywności, znaczeniu lidera i integracji oraz emocjom towarzyszącym pracy zespołowej. Rozdział trzeci poświęcono charakterystyce kluczowych elementów strategicznego zarządzania zespołem. Omówiono tu m.in. określanie wizji przez zespół, misję zespołu, wybór celów, czas w zarządzaniu zespołem, wdrażanie działań i monitoring pracy zespołowej. Ostatni czwarty rozdział poświęcono wyzwaniom stojącym przed zarządzaniem zespołem. Opisano tu m.in. problemy w komunikowaniu się zespołu, problemy w ocenie jego uczestników oraz zarządzanie kryzysem w zespole.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, 2011

źródło okładki: Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, 2011

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!