Radek Szkaradek. Pchły!

Seria: Radek Szkaradek
Wydawnictwo: Publicat
8 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Dirty Bertie. Fleas!

Poznajcie Radka Szkaradka - chłopca z całym mnóstwem złych nawyków i szalonych pomysłów. W książce znajdziecie trzy zabawne historie z przygodami naszego wyjątkowego bohatera. Strzeżcie się jednak! Złymi nawykami można się zarazić!Seria "Radek Szkaradek" to zabawne, pełne niespodzianek opowieści idealne do samodzielnego czytania, adresowane do dzieci w wieku 7-10 lat.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: www.publicat.pl

Qaroll | 2018-01-15
Przeczytana: 15 grudnia 2017

Jak zwykle Radek nie zawiódł. Świetna pozycja dla małych i dużych :)

TaniaKsiazka | 2015-05-20

Świetna książeczka pełna humoru. Idealna na doskonalenie czytania dla 7-10 latków. + 100 punktów za okładkę :)

No dobrze, ale spytacie- o czym właściwie opowiada ta książka? To zabawne perypetie Radka i jego równie niegrzecznych kolegów, choć Radek jest tutaj liderem. Jego szalone dziecięce pomysły, doprowadzają dorosłych do zawrotów głowy, a nawet i gorzej. Sami przyznajcie, czy dorosły wpadłby na pomysł łapania pcheł do pudełka, by później tresować je w cyrku? Albo udawać na lekcji nauczyciela podczas wizyty kuratora oświaty? Czy gasić sikawką strażacką ognisko z liśćmi? A to tylko niektóre „akcje”, w których główną rolę odgrywał Radek. W tomiku pt. „Pchły!” znajdziecie trzy zakręcone opowieści o niesfornym i szkaradnym chłopcu.
Dla rodziców, którzy dbają, by ich dzieci poznawały tylko piękno języka polskiego, dodam że tłumacz postarał się, by w treści nie znalazły się słowa nieodpowiednie dla dziecka. A znam popularne książki dla dzieci, w których nie mało niestosownych wyrażeń. Natomiast omawiana powieść jest całkowicie odpowiednia.