W kręgu zła

Wydawnictwo: My Book
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Bożena

Francesca Bianchin to młoda, atrakcyjna, pełna życia kobieta, która w drodze na uniwersytet ulega dość nietypowemu wypadkowi samochodowemu. Po trzech miesiącach Francesca, ku radości rodziny, wybudza się ze śpiączki. Szczęście jednak nie trwa zbyt długo, bowiem okazuje się, że dziewczyna jest całkowicie sparaliżowana. Wydaje się, że już nic nie może pogorszyć jej sytuacji, ale oto do szpitala...

Wydaje się, że już nic nie może pogorszyć jej sytuacji, ale oto do szpitala przyjeżdża, nieświadomy zaistniałych wydarzeń, Quentin – jej „internetowy kochanek”. Chłopak kuszony obietnicami spędzenia namiętnych nocy z piękną Włoszką nie jest w stanie zaakceptować jej obecnego stanu zdrowia. Nie pozostawiając żadnych złudzeń Quentin opuszcza salę szpitalną po to... by wrócić tam ponownie – tym razem z tajemniczymi puzzlami, które rzekomo mają moc uzdrawiania.
Oboje z Francescą nie zdają sobie jednak sprawy, że właśnie rozpoczęli grę, w której stawką jest... życie. Jakie zasady obowiązują i co zrobić, by powstrzymać tę maszynę zła? Czy Francesca znajdzie w sobie wystarczająco sił, by stawić czoła koszmarnej rzeczywistości?

źródło opisu: http://www.mybook.pl/6/0/bid/240

źródło okładki: http://www.mybook.pl/6/0/bid/240

Morelka | 2017-08-15

Książka ta ma wszystko, co porządny horror mieć powinien. A zatem sielankowy początek. Oto typowa włoska, kochająca się, żywa i nieco hałaśliwa rodzina z trójką dzieci. Francesca – młodsza siostra pani domu, pewnego ranka jak zwykle odwozi swoich siostrzeńców do szkoły. W drodze powrotnej nagle zostaje zaatakowana przez ogromnego czarnego kota, który nie wiadomo skąd wziął się na tylnym siedzeniu samochodu. Traci panowanie nad kierownicą. Skutkiem wypadku jest trwałe kalectwo i oszpecenie twarzy. Wydaje się, że to, co zaszło, jest absolutnie nieodwracalne. Niespodziewanie jednak pewien profesor, u którego cofnął się ciężki nowotwór, mimo że lekarze nie dawali mu nadziei, obdarowuje dziewczynę niezwykłym przedmiotem, mającym rzekomo moc uzdrawiania. Dar wkrótce rzeczywiście zaczyna działać. Tyle że cena za odzyskanie sprawności i urody jest wysoka. Bardzo wysoka.
Więcej szczegółów fabuły nie zdradzę, żeby nie odbierać Wam przyjemności (hm, nie wiem, czy to odpowiednie słowo w...

Noodla | 2017-11-30
ALEX | 2017-10-25