If I Were You

Okładka książki If I Were You Lisa Renee Jones
Okładka książki If I Were You
Lisa Renee Jones Wydawnictwo: Lisa Renee Jones Cykl: Inside Out (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Inside Out (tom 1)
Lisa Renee Jones
2012-01-01
2012-01-01

W opisie od wydawcy można się dowiedzieć, że jest to "trylogia na miarę 'Pięćdziesięciu twarzy Greya'". Czy tak jest faktycznie... Hmm... Ciężko mi to stwierdzić jednoznacznie. Porównując tę powieść do Greya, muszę przyznać, że jest podobne, ale nie pokusiła bym się na powyższe stwierdzenie.

W "Gdybym była Tobą", czyli w pierwszej części trylogii autorstwa Lisy Renee Jones zawarte jest więcej tajemniczości, niż scen erotycznych, co nie oznacza, że książka jest zła.
Uważam, że jest to przyjemna lektura, na wieczór. Książkę czyta się przyjemnie i szybko, co jest jej atutem ;) Fabuła jest wciągająca, a zakończenie zaskakuje i nie jest przewidywalne, jakby się to mogło wydawać na początku. :)

Powieść ta to połączenie fantazji erotycznych z motywem detektywistycznym, delikatnie kryminalnym.
Opowiada ona o nauczycielce Sarze, która w okresie wakacyjnym zatrudnia się w Galerii Sztuki, by odnaleźć Rebecckę- właścicielkę pewnego magazynu wypełnionego jej prywatnymi rzeczami i bardzo osobistymi pamiętnikami. W Galerii poznaje swojego szefa - Marka, który jest eleganckim, przystojnym i władczym mężczyzną oraz Chrisa, który z kolei jest artystą malarzem, równie przystojnym i władczym. Obaj mężczyźni działają na Sarę w sposób magnetyzujący. A ona? Stara słuchać się rozumu, ale serce podpowiada jej coś innego... Kogo wybierze? Czy dobrze na tym wyjdzie? Czy uda się odnaleźć Rebecckę?
Na te pytania znajdziecie odpowiedź w tej książce, a także w kolejnych tomach trylogii.

Książkę doczytałam tylko dla tego, że chciałam poznać rozwiązanie zagadki zniknięcia Rebeki i poznania jej tajemniczego kochanka. Ni to erotyk, ni krymiał. Żeby coś tam się wydarzyło trzeba było przeczytać jakieś pół książki. Romans bohaterów mocno naciągany, wszystko opierało się wyłącznie na seksie i chociaż kochankowie nie oczekują od siebie niczego więcej oczywiście się w sobie zakochują. Banalna fabuła, płascy bohaterowie, doprawione do smaku absurdem... To na co tak długo czekałam czyli wyjaśnienie zaginięcia strasznie durne i absurdalne. Męczą mnie już te nieziemsko przystojne, ociekające seksapilem , szalenie bogate postacie. Autorka nawet nie sili się na oryginalność. No i oczywiście nie mogło by się obyć bez mocnej inspiracji Greyem. Zasługuję na 1 gwiazdkę, ale jako, że czytałam gorsze tytuły z gatunku to dodaje jeszcze dwie xd Żenada...

Ma cos w sobie ta książka, przyciąga i zatrzymuje, polecam.

Ma cos w sobie ta książka, przyciąga i zatrzymuje, polecam.

Omg.. to jest dopiero zawrotne tempo czytania. Dosłownie moment. Co prawda akcja działa się szybko, chyba za szybko. Ale jednak zdecydowanie książka ma to coś. Większośc czasu z tyłu głowy miałam pytanie 'o co tu chodzi?' Ale oczywiście się nie dowiedziałam, więc czytam dalej. Ogromny plus za
te niedopowiedzenia i tajemnice.. ze strony na stronę robiło się ciekawiej. Bardzo dobra ksiazka polecam.

te niedopowiedzenia i tajemnice.. ze strony na stronę robiło się ciekawiej....

znakomita

znakomita

Zaczynając czytać tę książkę, nie sądziłam, że będzie mi się ją aż tak szybko czytać. Ale czy ta prędkość oznaczała też wartką akcję i wysoką jakość? Nie do końca, niestety... Historia zaginięcia Rebeki, która z początku wydawała się być najważniejszym wątkiem, zginęła gdzieś po drodze i właściwie książka kręciła się wokół pewnej Nauczycielki i jej niezdecydowania. Chęci poddania się, bycia uległą i jednocześnie chęci niezależności. Dużo zagmatwania, erotyki i braku sensu. Czy polecam? Nie, raczej warto sięgnąć po coś, co będzie jednocześnie wciągające i ciekawe. Od czego nie będzie się można oderwać. Ja, czytając "Gdybym była tobą", wciąż czekałam. A nóż zdarzy się coś ciekawego. A może w końcu odkryją się tajemnice... A może w końcu główna bohaterka zdecyduje, czego właściwie chce? Ale niestety... Jedyny plus książki - szybkość czytania. I na tym niestety muszę zakończyć.

Ludzie nie zawsze są tacy, jak się wydają. Nigdy nie pozna się prawdy o człowieku, dopóki nie odkryje się jego taj

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie sądziłam, że tak mnie ta książka wciągnie. na początku faktycznie się dłużyła i nieco się nudziłam, ale cała historia zaczęła mnie wciągać. Aż trudno uwierzyć, że de facto większość historii dzieje się tylko w tydzień. Autorka ma umiejętny dar opisywania sytuacji bez niepotrzebnego rozwodzenia się. Owszem niektóre przemyślenia przebiegałam wzrokiem, ale jednak w większość czytałam wszystko dokładnie.

Poznajmy Sarę, która otrzymuje w posiadanie pamiętniki niejakiej Rebecki. Rebeca opisuje w nim zbliżenia z mężczyzną, który ją zniewala, traktuje jak uległą (czyli witamy wątek BDSM). Sara postanawia odnaleźć Rebecę aby oddać jej pamiętniki i tak trafia do galerii sztuki, której właścicielem jest Mark. W galerii poznaje również Chrisa, który jest malarzem. I.... więcej z fabuły nie powiem....

Z moich odczuć to niestety ale mam niedosyt. Niby zapowiada się pikantnie ale tak prawdę nie jest. Owszem jest kilka opisów scen, ale w mojej ocenie w wersji soft i trochę jak w komediach romantycznych, jak tylko zaczyna się robić gorąco to przeskakujemy do następnego ranka.... gdzie te "rżnięcia aż nie będziesz pamiętała jak się nazwyasz", które obiecuje jeden z mężczyzn??

Mam nadzieje, że akcja nabierze ognia w kolejnych tomach no i jestem ciekawa kim okażę się facet z pamiętników... Sara ma swoje przypuszczenia, ja mam swoje... ;)

Książka ma potencjał, sam pomysł jest ciekawy, jednak mnoga ilość powtórzeń doprowadzała mnie do szewskiej pasji. Chris, Chris, Chris, w każdym zdaniu Chris. Czy naprawdę nie można było się bardziej postarać i użyć zamiast imienia innego słowa?

Jakoś nie mogłam się przekonać do erotyku, a wciągnął mnie na tyle że nie mogłam się oderwać.
Młoda nauczycielka Sara odnajduje pamiętnik Rebecki i jej tajemniczego kochanka, postanawia ruszyć tropem kobiety, żeby oddać jej to co znalazła. Niestety po Rebece ani śladu, w galerii w której pracuje nikt nie wie gdzie wyjechała na urlop. Młoda Sara zajmuje jej miejsce w galerii, wchodzi w świat sztuki, artystów, wielkich pieniędzy i gorących namiętności.
Już nie mogę doczekać się żeby sięgnąć po kolejny tom.

• Erotyk

Lisa Renee Jones Gdybym była Tobą Zobacz więcej