Rozmowy z Jorge Luisem Borgesem

1993-01-01
1993-01-01
Michał Kłobukowski
Jorge Luis Borges Richard Burgin Wywiad

Okładka książki Rozmowy z Isaakiem Bashevisem Singerem Richard Burgin, Isaac Bashevis Singer
Rozmowy z Isaa... Richard Burgin, Isa...

Jest to raczej nudnawa rozmowa, na szczęście dosyć krótka. Jest tam jednak całkiem dobra rada na bezsenność. Borges przytacza ją za swoim lekarzem. „Bezsenność nie jest powodem do niepokoju – powiedział – bo nawet nie śpiąc i tak pan wypoczywa. Już samo to, że pan leży w łóżku po ciemku, dobrze panu robi. Więc nawet gdy nie może pan zasnąć nie trzeba się przejmować”. No, Borges od razu zaczął zasypiać.
Jest to znakomita rada, zwłaszcza w czasach, gdy lekarze masowo zapisują pastylki na wszystko.

Coś odmiennego od codziennej lektury. Ależ to było dobre!
Zarówno obrazoburcze eseje i wiersze, jak i wywiad z J.L. Borgesem są warte poznania!

"Nigdy nie lubiłem, gdy mnie fotografowano (...). Staram się jak najmniej rzucać w oczy, być w miarę możliwości niewidzialny... jedyny sposób, to ubierać się z pewną starannością."

Coś odmiennego od codziennej lektury. Ależ to było dobre!

• NASZ KSIĘGOZBIÓR DOMOWY
  • 52 książki (2014)