Mały Książę. Książeczka z magnesami

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Der Kleine Prinz. Magnet-Spiel-Buch
Magdalena Jatowska
Róża_Bzowa

„Pewnego razu żył sobie Mały Książę, który mieszkał na planecie niewiele większej niż on sam...”
Wzruszająca opowieść o bohaterze stworzonym przez Antoine'a de Saint-Exupery'ego.
Pięknie ilustrowane magnetyczne strony.
Obrazki-magnesy, dzięki którym młody czytelnik może współtworzyć historię Małego Księcia.
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl/baza-ksiazek/wyniki-wyszuk...(?)

Róża_Bzowa | 2013-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2013
adkrl | 2017-11-15
Czternaście odcieni Księcia

Spróbujmy przyjrzeć się bliżej różnicom tekstu w ujęciu różnych tłumaczy na przykładzie „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupery’ego – jednej z książek o największej liczbie tłumaczeń na język polski. Do końca lipca 2015 roku opublikowano 14 różnych polskich przekładów tego dzieła, z czego ponad połowa została wydana w latach 90. XX w., a aż dwa w bieżącym roku i prawdopodobnie to jeszcze nie koniec.

Na półkach