Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Magdalena Poraj
Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
Himmler's War
alternatywna historia, himmler

Jest rok 1944. Hitler ginie niespodziewaną śmiercią, spisek Stauffenberga traci rację bytu. Władzę w Trzeciej Rzeszy oraz dowództwo nad Wehrmachtem przejmuje Reichsfuhrer SS Heinrich Himmler. Nawiązuje tajne rokowania ze Stalinem, zaś profesor Heisenberg ofiaruje mu bombę atomową. Himmler nie waha się jej użyć...

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: www.czerwoneiczarne.pl

marikaaa99 | 2017-10-31
Przeczytana: 31 października 2017

Pomysł fabuły niezły, a nawet całkiem prawdopodobny oraz możliwy do zaakceptowania. Autora wcale nie ponosi fantazja. wydaje się, ze to całkiem dobry pomysł na jeden z alternatywnych scenariuszy, co by było gdyby... Akcja bardzo rozciągnięta a zakończenie zawarte w dwóch rozdziałach jak dla mnie trochę rozczarowujące. Bardzo wiele bohaterów ich ogrom może przerażać. Dla znawców tematu pozostawiająca spory niedosyt. Na pewno warto przeczytać

Paweł | 2017-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2017

Solidna Historia alternatywna, ale bez jakiś fajerwerków. Dużo postaci przewija się przez ta opowieść , co dosyć rozciąga ja na wielowątkowość, a także wydłuża fabułę...co jest trochę zapychaniem książki, ale dobrze się to bez bólu pochłania ;). Pozycja warta przeczytania.

McMurry | 2014-04-16
Przeczytana: kwiecień 2014

Książka generalnie trzymająca się rzeczywistości historycznje. Czytając ją, człowiek jest wstanie zauważyć fikcję literacką. Dużym minusem jest to, że Autor popłynął. Akcja zamiast być wartką, ciągnie się jak przysłowiowe flaki z olejem. Ogromne nagromadzenie postaci, można powiedzieć: co strona to nowy bohater. A na domiar złego Autor pod koniec ksiązki zorientował się, że przesadził i postanowił nadrobić stracone wersy w ostatnich rozdziałach.
Pierwszy raz odejmuję gwiazdkę za szatę graficzną książki. Format A5, wybrana czcionka chyba jedna z najmniejszych. Za to zyskujemy głębokie akapity oraz szerokie marginesy, które mogą służyć do robienie własnych notatek.

Sebastian Gołębniak | 2013-03-19
Przeczytana: 17 marca 2013

Mogło być lepiej, to moja pierwsza książka w takich klimatach ale jakoś czym dalej końca tym autor za bardzo się rozwątkowywał. Ale sam pomysł bardzo fajny

Kamil Misztal | 2016-04-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Jak na alternatywę to w tej książce jest jej trochę mało. Autor dał coś na początek, pod koniec wielkie bum:), a na koniec to już jest koniec i niech czytelnik się domyśla co by było gdyby...

Duży plus dla autora to, że genialnie potrafi opisać akcję jaka się w książce toczy.

Mokry | 2017-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2017