Zgłosuj na książki roku 2017

Miecz katowski, pręgierz, szubienica. Zabytki jurysdykcji karnej na Dolnym Śląsku (XIII-XVIII w.)

Wydawnictwo: Centrum Badań Śląskoznawczych i Bohemistycznych Uniwersytetu Wrocławskiego
historia

W książce tej autor prezentuje wybrane trzy grupy zabytków pozostające w kręgu zainteresowania archeologii prawnej. Nauka ta klasyfikowana jest jako nauka pomocnicza historii państwa i prawa, posiada szeroki warsztat badawczy, w którym nie zabrakło miejsca dla metody wykopaliskowej ani dla wnikliwych analiz źródeł pisanych.

[ze wstępu autora]

źródło opisu: opis autorski