Perl. Najlepsze rozwiązania

Tłumaczenie: Grzegorz Werner
Książka jest przypisana do serii/cyklu "O'Reilly". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Perl Best Practices
Grzegorz

Zastosuj w pracy sprawdzone style i standardy kodowania - Wypracuj czytelne konwencje nazewnicze - Stwórz odpowiednią dokumentację kodu - Przetestuj kod i usuń błędy Indywidualne style kodowania, obejmujące m.in. nazywanie zmiennych, wpisywanie komentarzy i stosowanie określonych konstrukcji językowych, pomagają w rozbudowywaniu programów i usuwaniu z nich błędów. Jednak taka metoda pracy,...

Zastosuj w pracy sprawdzone style i standardy kodowania

- Wypracuj czytelne konwencje nazewnicze
- Stwórz odpowiednią dokumentację kodu
- Przetestuj kod i usuń błędy

Indywidualne style kodowania, obejmujące m.in. nazywanie zmiennych, wpisywanie komentarzy i stosowanie określonych konstrukcji językowych, pomagają w rozbudowywaniu programów i usuwaniu z nich błędów. Jednak taka metoda pracy, charakterystyczna dla doświadczonych programistów, nie zawsze jest najlepsza. Dodatkowo własny styl staje się ogromną przeszkodą w przypadku pracy zespołowej -- tu powinno się raczej stosować spójne standardy, dzięki którym kod będzie klarowny, niezawodny, wydajny, łatwy w konserwacji i zwięzły.

W książce "Perl. Najlepsze rozwiązania" znajdziesz ponad 250 porad programisty z 22-letnią praktyką, dotyczących pisania kodu źródłowego w Perlu. Wskazówki te obejmują układ kodu, konwencje nazewnicze, dobór struktur danych i konstrukcji sterujących, dekompozycję programu, projekt i implementację interfejsu, modularność, obiektowość, obsługę błędów, testowanie i debugowanie. Autor książki nie stara się udowodnić, że preferowane przez niego rozwiązania są jedyne i najlepsze -- przedstawia jedynie sprawdzone techniki, używane przez programistów z całego świata.

- Formatowanie kodu źródłowego
- Metody określania nazw zmiennych i obiektów
- Korzystanie ze struktur sterujących
- Przygotowywanie dokumentacji
- Implementacja operacji wejścia i wyjścia
- Stosowanie wyrażeń regularnych
- Obsługa wyjątków
- Podział kodu na moduły
- Wykrywanie i usuwanie błędów z kodu

Wykorzystaj znajdujące się w tej książce wskazówki
-- stwórz najlepszy kod.

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/perl-najlepsze-rozwiazani...(?)