8320540089
poezja
takisobiejac

Zbiór wierszy irlandzkiego poety, Williama Butlera Yeatsa, podzielony na trzy części:
I Młodość
II Dojrzałość
III Starość.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Marysieńka | 2013-09-01
Przeczytana: 01 września 2013

Wciąż czytam, tak zawsze mówię o poezji, bo w przypadku ulubionych poetów wracam do nich i do ich wierszy. William Butler Yeats jest moim ulubionym poetą, choć kiedy chodziłam do szkoły nie było jego poezji wśród lektur. Ale przecież czasy szkolne to tylko pierwszy krok w czytanie. Szkoła pomaga nam wyrobić w sobie indywidualny gust czytelniczy, który nie jest jednak stały, ewoluuje wraz z nami, zmienia się wraz z naszym wiekiem. Ale poezja ma to do siebie, że urzeka nas w każdym wieku i kiedy już polubimy wiersze konkretnych poetów to zostają z nami na zawsze. Ten tomik dostałam w prezencie od bardzo bliskiej mi osoby tym cenniejszy jest dla mnie, a przy tym zawiera szereg cudownych wierszy pogrupowanych w zależności od czasu powstania w trzech częściach - Młodosć, Dojrzałość i Starość. Wiersze Yeatsa zachwycają głębią przemyśleń, trafnością obserwacji naszego ludzkiego zycia. W.B.Yeats cudownie też pisze o ludzkich uczuciach - o miłości.
Zachęcam do lektury wierszy tego...

wanderer22 | 2014-08-13
Paulina | 2013-12-26