kuchnia, przepisy
Anita

Kolekcja "podróże kulinarne.tradycyjne,smaki,potrawy" to unikatowe połączenie praktycznej wiedzy kulinarnej z ciekawostkami pozwalającymi poznać i odczuć różnorodny klimat i tradycje kuchni każdego z 25 krajów świata.oprócz najsławniejszych,wartych polecenia przepisów wybranego kraju,w każdym tomie czytelnicy poznają także sekrety tworzenia typowych dla danej kuchni smakołyków,ich historie,obyczaje biesiadowanie oraz najbarziej typowe potrawy i przyprawy.

Każdy tom zawiera pięć działów:
Palcem po mapie - o kulinarnych regionach i ich charakterystyce
Z historią w tle - o tradycji tworzenia potraw i typowych produktach
Na talerzyku - o sposobach przyrządzania najpopolarniejszych dań i napojów
Wokół stołu - o tradycjach biesiadowania,etykiecie i obyczajach kulinarnych
Przepisy - wybór najciekawszych przepisów z danej kuchni.wszystkie zamieszczone w książce przepisy są trzykrotnie sprawdzone podczas słynnych testów kulinarnych "autralian's weekly".dzieki temu prostota wykonania i znakomity smak potraw każdego z polecanych przepisów są gwarantowane.

źródło opisu: matras.pl

źródło okładki: http://www.matras.pl/kuchnia-brytyjska-podroze-kulinarne.html#