Adrian Tync

Korespondencja dwóch wielkich polskich poetów dwudziestolecia międzywojennego Tuwima i Gałczyńskiego.

Cała korespondencja pomiędzy oboma poetami w całości znajduje się w Muzeum Literatury.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://humanitas.pl/uploaded/normal/b54e4151a2fd2f...»

Slarix | 2014-02-20
Przeczytana: 31 grudnia 2010

Arcykorespondencja
Króciutka książeczka - taka na kwadransik czytania – zachowana, powojenna korespondencja dwóch poetów gigantów. Sposób w jaki posługują się, żonglują słowami, językami obcymi czy żarcikami może nie mieć jakiekolwiek konkurenta w historii polskiej epistolografii. Tuwim był mentorem Gałczyńskiego i wybaczał mu jego „wybryki” – nawet przeciwko jemu samemu. Część korespondencji dotyczy pracy przekładowej Gałczyńskiego nad „Snem Nocy Letniej” Szekspira zleconej mu przez Tuwima, gdy ten był dyrektorem Teatru Nowego w Warszawie . Severissime Juliane! Konstanty Nawskrośpoeto!

Potrzeszcz | 2014-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2014