501 najwspanialszych cudów natury

Wydawnictwo: Buchmann
501 Must Visit Natural Wonders
albumy
una_fresa_verde

501 najwspanialszych cudów natury” to niezwykły album przedstawiający najbardziej spektakularne skarby świata i bogactwo natury. W książce zostały przedstawione zarówno miejsca dobrze znane i podziwiane od lat, jak również takie, o których istnieniu niewiele osób wie. Wśród wielkich i dobrze znanych cudów natury można wymienić m.in.: Wielkie Rowy Afrykańskie, Mount Everest czy Skałę...

W książce zostały przedstawione zarówno miejsca dobrze znane i podziwiane od lat, jak również takie, o których istnieniu niewiele osób wie. Wśród wielkich i dobrze znanych cudów natury można wymienić m.in.: Wielkie Rowy Afrykańskie, Mount Everest czy Skałę Gibraltarską. Do mniej znanych ale nie mniej fascynujących należą m.in. węgierski Park Narodowy Hortobágy czy też japoński Shirakami-Sanchi.

Album prezentuje zapierające dech w piersiach fotografie, które przenoszą czytelnika w świat tajemniczej i fascynującej przyrody. O wyjątkowości publikacji, oprócz pięknych zdjęć, świadczą również zawarte w niej ciekawostki, porady dla turystów, jak również szczegółowe opisy najcudowniejszych miejsc na naszej planecie. Z opisów tych czytelnik dowie się m.in., w której jaskini żyje 20 mln nietoperzy, gdzie można spotkać 100-tysięczną populację żółwi olbrzymich, który z wulkanów jest najbardziej aktywny sejsmicznie, a także znajdzie informacje o najdłuższym systemie podziemnych grot oraz jeziorze tak głębokim, że napełnienie go wodą ze wszystkich ziemskich rzek, trwałoby ponad rok!

Książka jest idealnym prezentem dla wszystkich którzy są ciekawi świata, zachwyci nawet tych, którzy swoje podróże odbywają palcem po mapie.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=88863&lang=pl

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=88863&lang=pl