Modlitwa z Ojcem Pio

Wydawnictwo: POLWEN
Prier 15 jours avec Padre Pio
religia
Marianna

Ojciec Pio (1887-1968), ze Zgromadzenia Braci Mniejszych Kapucynów, jest jedną z najbardziej znanych postaci XX wieku. Ojciec Pio otrzymał rany męki Chrystusa u początków życia zakonnego i kapłańskiego. Nosił je w swoim ciele przez około pięćdziesiąt lat. Nieprzeliczone tłumy gromadziły się, by go ujrzeć, a tysiące osób odnalazło przez jego posługę nadzieję. Dzisiaj ciągle tłumy pielgrzymów przybywają do San Giovanni Rotondo, gdzie żył święty zakonnik. Wychodząc poza rzeczywistość nadprzyrodzonych darów, książka ta pozwala odkryć intensywne życie duchowe, którego doświadczał Ojciec Pio, a szczególnie najcenniejszą cechę jego osobowości, jaką była pokora. Ojciec Pio został kanonizowany w 2002 roku.

Jean-Dominique Dubois – ojciec franciszkanin ze Zgromadzenia Braci Mniejszych – pełnił liczne odpowiedzialne funkcje w służbie franciszkańskiego zakonu i Kościoła w Sztrasburgu, w Besançon, na Korsyce i w Awinionie. Obecnie przebywa w Châteauneuf-de-Galaure i poświęca się przede wszystkim posłudze głoszenia Słowa Bożego. Jego szczególną uwagę przykuwa od lat postać świętego Ojca Pio. Ojciec Jean- Dominique między innymi głosi rekolekcje, prowadząc swoich słuchaczy śladami Franciszka z Asyżu i Ojca Pio.

źródło opisu: http://www.polwen.pl/idk-485/modlitwa_z_ojcem_pio

źródło okładki: http://www.polwen.pl/idk-485/modlitwa_z_ojcem_pio