Świnka morska - nasz mały przyjaciel

Wydawnictwo: Mako Press
8386203935
poradniki
xxgetuglyxx

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Katarzyna | 2019-04-25

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moim zdaniem książka słaba i nie do końca prawdziwa.
Książka tania ale ma wiele wad:
- mało obrazków (dzieciom się nie spodoba),
- autorka sugeruje, że można mieć jedną lub kilka świnek. Ok zgadzam się z tym. Nie napisała jedynie, że świnka będzie nieszczęśliwa i samotna bez towarzysza.Będzie osowiała.
Zapomniała wspomnieć że to zwierzęta stadne.
- opis gdzie można trzymać zwierzątko niedopuszczalne!
Wg autorki min wymiary 40X60! to tak jakby człowiek spędził pół życia w łazience.
Autorka nie widzi wad przebywania świnek w akwarium (tylko jedną) a można by wyliczać, wyliczać.....
- opisane jest jedynie że można łączyć samca z samiczką. Uważa, że dwa samce nie mogą żyć razem. Błąd!!!!
Jak już wspomniałam świnki są zwierzętami stadnymi można trzymać zwierzaki tej samej płci. Muszą jedynie przez jakiś czas ustalić hierarchie między sobą. Tak samo jest w przypadku innych zwierząt.
Sama mam 2 samce i są przyjaciółmi:)
Osobiście poleciłabym inną książkę np. "Mieszkamy ze świnką...

agula261 | 2016-02-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki

Książka naprawdę mi pomogła, gdy po raz pierwszy miałam świnkę morską. Dzięki niej wiedziałam, jakich błędów nie popełniać w jej wychowaniu ;)
Cienka, łatwo się czyta i posiada najpotrzebniejsze informacje.