Modlitwy Jana Pawła II

Wydawnictwo: eSPe
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia

Jan Paweł II był człowiekiem modlitwy: wszystko powierzał Bogu, ze wszystkim do Niego się zwracał. Często wplatał modlitwę w homilie, przemówienia czy w teksty dokumentów. "Modlitwy Jana Pawła II" jest zbiorem przepięknych oracji, jakimi Papież-Polak prosił Boga, dziękował Mu, albo Go przepraszał. Zawiera też akty zawierzenia — świata, ludzkości, Kościoła — kierowane przez Ojca Świętego do...

Często wplatał modlitwę w homilie, przemówienia czy w teksty dokumentów.

"Modlitwy Jana Pawła II" jest zbiorem przepięknych oracji, jakimi Papież-Polak prosił Boga, dziękował Mu, albo Go przepraszał. Zawiera też akty zawierzenia — świata, ludzkości, Kościoła — kierowane przez Ojca Świętego do Boga lub do Jego Matki.

Modlitwy proponowane w niniejszym zbiorze zostały tak dobrane, by pomodlić mógł się nimi każdy. Niech służą w rozmowie z Bogiem kapłanom i rodzicom, politykom i wychowawcom, ludziom nauki i ludziom sztuki, biednym i bogatym, starszym i młodszym — wszystkim.

Zwykle modlimy się wypowiadając różne formuły. Niniejsza książka pozwoli nam pomodlić się słowami wypowiedzianymi przez Namiestnika Chrystusa.

źródło opisu: www.espe.pl

źródło okładki: www.espe.pl

Luiza | 2016-05-26

Jan Paweł II już wiele lat inspiruje ludzi. Ta książka zawierająca jego modlitwy w różnych intencjach zacheca do przeczytania jej treści bez różnicy czy sie wierzy czy nie lub może tylko trochę.