Ostateczne wyjście. Praktyczne porady dla śmiertelnie chorych, jak samodzielnie lub z cudzą pomocą popełnić samobójstwo

Wydawnictwo: Stamari-Arvix
Final Exit: The Practicalities of Self-deliverance and Assisted Suicide for the Dying
zdrowie, medycyna
Chris_Carrion

Przeczytana: 03 maja 2017

Powiem szczerze , że zaczynając tę książkę, mimo pod tytułu " Praktyczne porady dla śmiertelnie chorych..." pomyślałam ...hmm, oto mam przed sobą przepis, na pozbawioną wszystkich przykrych rewelacji, wręcz idealną śmierć...Cóż tych,którzy również tak myślą muszę rozczarować, gdyż niestety śmierci idealnej nie ma, co właśnie uzmysławia czytelnikowi poprzez swoją książkę Derek Humphry. Każda z nich w jakiś sposób jest mało "wygodna", przykładowo zdawać by się mogło, iż samo destrukcja w wyniku zastrzelenia, powinna się udać w stu procentach.Nic bardziej mylnego,jak podaje Humphry, było wiele takich przypadków, zakończonych... niepowodzeniem.Zdaje sobie sprawę , że treść tej książki budzi wielkie kontrowersje z racji, iż de facto może posłużyć,jako przewodnik dla potencjalnego samobójcy.Nie da się ukryć przecież,że znajdziemy w niej takie informacje jak : przepis na " cyjankowy koktajl " autor dokładnie opisuje ile gram tego, a tego trzeba dodać,żeby osiągnąć pożądany efekt lub, jak...

Jagoda | 2015-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2015

Siedem gwiazdek, bo to książka bardzo dobra, ale w swojej klasie powinna mieć najwyższą ilość punktów.
Obok samych porad zwraca uwagę szacunek autora zarówno dla tych, do których adresowana jest książka, jak i dla ich rodziny. Autor nawet kiedy omawia poszczególne rodzaje autoeutnazji, zwraca uwagę jak określony rodzaj śmierci może być odebrany przez najbliższych czy tylko tych, którzy znajdą ciało.

Wokulski | 2014-03-28

Właściwie zlustrowałem, bo czytać się nie da, jeżeli samemu nie ma się w planach "ostatecznego wyjścia". Odkładam w razie ewentualnej potrzeby.

koczowniczka | 2014-04-10
Przeczytana: sierpień 2013

Chować tę książkę przed osobami chorymi na depresję i przed nastolatkami. Cała opinia tutaj:

xCabalx | 2015-03-18
Przeczytana: 18 marca 2015