Krystyna Krahelska. "Obudźmy jej zamilkły śpiew"

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
Piotr

Dzieło poświęcone Krystynie Krahelskiej „Obudźmy jej zamilkły śpiew” budzi wielorakie uznanie. W starannej formie literackiej otrzymaliśmy szczególnie wnikliwą dokumentację osobowości i życia postaci największego formatu moralnego w młodym pokoleniu czasu międzywojennego i Drugiej Wojny. Otrzymaliśmy znakomity portret zbiorowy rodziny Krahelskich, ich bliskich i przyjaciół. Tym samym - możliwie pełny wgląd w postawy obywatelskie, etos prywatny i publiczny jakże ważkiej w świadomości narodowej warstwy Polaków drugiej Rzeczypospolitej. (Prof. Aleksander Gieysztor)

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Rytm, 1996

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!