Zarys estetyki : problematyka, metody, teorie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
830104795X
Filozofia, estetyka
filozofia i etyka
Lindeloth

Wydanie trzecie"Zarysu estetyki"różni się od wydania pierwszego zmienioną bibliografią przedmiotu. Wprowadzono pojęcie "uniwersum sztuki", powstała również koncepcja estetyki rzeczywistej, taktująca estetykę jako dyscyplinę o znacznie szerszym zasięgu, niż sfera zjawisk artystycznych. W niniejszym podręczniku autorka udziela odpowiedzi na pytanie czym są wartości estetyczne. Uwzględnienie...

W niniejszym podręczniku autorka udziela odpowiedzi na pytanie czym są wartości estetyczne. Uwzględnienie wielorakich powiązań wartości estetycznych z innego rodzaju wartościami doprowadziło do sprecyzowania koncepcji "sytuacji aksjologicznej".

W "Zarysie estetyki" został przyjęty układ systematyczny - uporządkowanie wiedzy na temat sztuki i jej percepcji. Autorka wyjaśniła podstawowe pojęcia, którymi posługuje się estetyka oraz ukazała jej najżywotniejsze tendencje rozwojowye w nawiązaniu do najbardziej reprezentatywnych teorii.
Książka ta może służyć jako wyjściowe kompedium wiedzy estetycznej na obecnym poziomie jej rozwoju.

Zakres materiału zawiera:
- Estetyka jako nauka
- Dzieło sztuki
- Wartość estetyczna

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe (PWN ) 1986

źródło okładki: Państwowe Wydawnictwo Naukowe (PWN 1986)

Lindeloth | 2013-02-19
leanna | 2017-07-03