Wody wielkie

Okładka książki Wody wielkie Arne Dahl
Okładka książki Wody wielkie
Arne Dahl Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Drużyna A (tom 5) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Drużyna A (tom 5)
Czarna seria
De största vatten
Czarna Owca
2013-03-20
2013-03-20
Robert Kędzierski
literatura szwedzka Drużyna A

Kolejna z serii i jak dotąd chyba najbardziej mi się podobała. Tym razem dowiemy się więcej o przeszłości Kerstin.

Minęło ponad 2 lata,odkąd skończyłem poprzednią część. Jak dobrze było wrócić. To najlepsza seria kryminalna jaką czytałem. Pierwsza część fantastyczna,dużo miejsca na świetną literaturę,Arne Dahl to kozak,uwielbiam jak odlatuje poza śledztwo i wkłada w myśli bohaterów spostrzeżenia dotyczące naszego świata.W drugiej części brakło już na to miejsca,akcja się zbytnio rozpędziła,ale jakoś utrzymało się to w ryzach porządnej powieści.Kapitalna seria.

Mam wrażenie, że Arne Dahl z każdą powieścią zachwyca mnie coraz bardziej (a książki czytam w bardzo różnej kolejności).
Polecam!

Jak zawsze zaskakująca, nieprzewidywalna fabuła. Wspaniale zbudowane postaci. I to co niezmiernie mnie fascynuje w szwedzkich kryminałach - nie tylko bezpośrednie skupienie się na rozwiązaniu 'zagadki', ale przeplatanie z życiem prywatnym bohaterów....

Niezła, lecz końcówka mogła być lepsza, również problemy dotyczące dziecka jednej z bohaterek mogły zostać rozpisane lepiej.
No i uchodźca szpiegiem w firmie farmaceutycznej też brzmi dość dziwacznie.

No i uchodźca szpiegiem w firmie farmaceutycznej też brzmi dość dziwacznie.

Przekombinowane - czytało się całkiem nieźle, ale końcówkę przemęczyłam. Zupełnie nie przekonał mnie autor zarówno do opowieści o kobiecie, która wypiera fakt urodzenia dziecka, jak i super inteligentnego mordercy- policjanta-altruisty.

"WODY WIELKIE NIE ZDOŁAJĄ UGASIĆ MIŁOŚCI..."

Pierwsze zetknięcie z kryminałem owego autora zaliczam do jak najbardziej pozytywnego. Niesamowite zwroty akcji, zapierające dech w piersiach przeskoki z jednych bohaterów na drugich, tajemnice i historie, które wychodzą na światło dziennie - chociaż czasem czy nie za późno?

Główna bohaterka i policjantka - Kerstin Holm zostaje wciągnięta w sprawę związaną z jej byłym narzeczonym, Dagiem Lundmarkiem, który został oskarżony o zastrzelenie afrykańskiego uchodźcy. Od zerwania minęło dobrych parę lat, więc dlaczego aż do tej pory Kerstin ma ciągłą gonitwę myśli a jej pierścionek zaręczony dalej widnieje na jej palcu? Czy chodzi tutaj o miłość czy o coś nawet większego i potężniejszego?

Drużyna A nie odpuszcza, pracując na pełnych obrotach, rozwikłując rzeczy, które niby różne, a jednak tak bardzo połączone ze sobą. Nie spodziewałam się nawet, jak bardzo.. ;)

"WODY WIELKIE NIE ZDOŁAJĄ UGASIĆ MIŁOŚCI..."

Główna bohaterka i policjantka - Kerstin Holm zostaje...

Tym razem 4,5. Jest lepiej niż w poprzedniej części, ale nadal te same błędy, więc nie mogę dać więcej. Zbyt wiele powtórzeń, zbyt rozciągle, przez co bywa nudno. Ponadto nawet dość zaskakująco, ale nie do końca wg mnie wiarygodnie. Sporo bardzo dobrego, ciekawego dla mnie "pisania", BURZOWE CHMURY.

Standardowo bardzo dobra książka - moja kolejna już przeczytana autorstwa Arne Dahla. Przeczytałam w dwa dni. No, nie dało się inaczej:)

Duża liczba trudnych do interpretacji cytatów z Biblii sprawiła, że ciężko mi się momentami trawiło treść, ale na tym między innymi polega urok książek tego autora. Warto się rozkoszować samym stylem, nie tylko treścią.

Dag Lundmark, policjant i były kochanek komisarz Kerstin Holm, zostaje oskarżony o zastrzelenie afrykańskiego uchodźcy. Lundmark twierdzi, że działał w obronie koniecznej. Ze śledztwa wynika, że Afrykanin był szpiegiem w pewnej międzynarodowej firmie farmaceutycznej. Kerstin postanawia rozpocząć pogoń za mordercą...

• Czarna Seria
  • Kryminały