Drugie oblicze wojny: Pamiętnik więźnia obozu koncentracyjnego nr 59216

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
literatura faktu
NightShine

Książka przedstawia przeżycia więźnia obozu koncentracyjnego. Opowiada ona o życiu i próbie przetrwania w obozach.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://p.alejka.pl/i2/p_new/29/62/drugie-oblicze-w...»

Sooki | 2015-08-09
Na półkach: Wspomnienia
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Dlaczego warto przeczytać tę książkę? Ponieważ Kazimierz Korzeniewski, były więzień obozów koncentracyjnych, w tak trudnych czasach, pozostał człowiekiem, który myślał o innych. Kiedy organizował jedzenie, ubrania zawsze myślał o swoich kolegach, którzy nie mieli tyle szczęścia i potrzebowali pomocy. Podawał im rękę, a gdy to on sam był w poważnych kłopotach, zawsze znaleźli się ludzie, którzy wyciągali go z nich.

tompunk | 2015-05-23

najlepsza książka jaką czytałem o tej tematyce.historia Wielkiego polskiego Bohatera który się nie poddał i pozostał CZŁOWIEKIEM do końca gdzie człowieczeństwo właściwie nie istniało.człowiek ze stali z psychiką nie do złamania niesamowite ze tacy ludzie są.peace i Wieczna Chwała dla tego gościa

Janina | 2016-09-14
Przeczytana: 13 października 2016