Podstawy chromatografii i technik elektromigracyjnych

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
Podstawy chromatografii i technik elektromigracyjnych
Ela

Chromatografia na początku drugiego wieku swojego istnienia jest najważniejszą metodą analizy związków organicznych. Metoda ta nadal dynamicznie się rozwija i znajduje coraz szersze zastosowanie nie tylko w analizie ale także w badaniach fizykochemicznych. Wydawnictwa Naukowo-Techniczne polecają czytelnikom piąte, znacznie zmienione i uzupełnione wydanie znanego podręcznika Podstawy...

Wydawnictwa Naukowo-Techniczne polecają czytelnikom piąte, znacznie zmienione i uzupełnione wydanie znanego podręcznika Podstawy Chromatografii pod nowym tytułem Podstawy Chromatografii i Technik Elektromigracyjnych.
Z podręcznika tego korzystało już kilka pokoleń studentów. Autorzy w sposób przystępny przedstawili w nim najważniejsze zagadnienia teorii i praktyki chromatografii oraz elektroforezy kapilarnej z uwzględnieniem aktualnej wiedzy. W porównaniu z poprzednim wydaniem więcej uwagi poświęcono technikom łączonym ze szczególnym uwzględnieniem połączenia chromatografii gazowej i cieczowej ze spektrometrią mas. Więcej uwagi niż w poprzednim wydaniu poświęcono wysokosprawnej kolumnowej chromatografii cieczowej, w tym szybkiej. Szerzej zostały też opisane techniki elektromigracyjne, których rozpowszechnienie w Polsce jest coraz większe. Część obejmująca pobieranie i przygotowanie próbek do analizy została uzupełniona o opis najnowszych technik i procedur w tym zakresie.
Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla studentów oraz absolwentów wydziałów chemicznych i pokrewnych, ale może być także cennym źródłem wiadomości dla pracowników laboratoriów analitycznych.

źródło opisu: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne

źródło okładki: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!