morze, statki, okręty, historia, nauka
popularnonaukowa

Bogaty zbiór ciekawostek dotyczących morza, statków, okrętów i wszystkiego co wiąże się z obecnością człowieka na morzach i oceanach. Bardzo liczne ilustracje.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Andrew Vysotsky | 2013-02-18
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, Djvu
Przeczytana: 18 lutego 2013

Archiwum Neptuna na pozór monotematyczne, gdyż poświęcone morzu, w rzeczywistości zawiera „posty” z tak różnych dziedzin jak historia, biologia, geografia, technika i konstrukcje. Jest przyjemną lekturą nawet dla dorosłych obeznanych z tematem. Jestem przekonany, iż nawet miłośnicy marynistyki znajdą ciekawostki całkiem im nieznane. Najbardziej polecam jednak książkę rodzicom dzieci wyrastających z bajek i przeżywających szok z wejścia w świat szkolnej urawniłowki i lektur obowiązkowych. Różnorodność tematyki i zwartość poszczególnych artykułów składających się na publikację sprawi, że mały odbiorca nie zdąży się znudzić. Nim minie zainteresowanie jedną ciekawostką, już ma nową, całkiem odmienną tematycznie, a zawsze interesującą, intrygującą lub nawet zadziwiającą. Takie książki jak Archiwum Neptuna to droga, by przeciwstawić się wizji świata wyłaniającej się z mass-mediów, w którym do wyboru są tylko takie drogi życiowe jak muzyka, sport i polityka. To sposób do pokazania i...