Sand
niemiecki
lbadura

Jest wrzesień 1972 roku. Podczas kiedy palestyńscy teroryści biorą zakładników i terroryzują monachiską wioskę olimpijską, na Saharze mają miejsce tajemnicze wydarzenia. Na pustynnej oazie, gdzie mieszkają głównie hippisi zostaje zamordowanych czterech ludzi. Przy okazji ktoś kradnie walizkę z pieniędzmi. Całość stara się wyjaśnić komisarz policji, Arab wykształcony we Francji, cierpiący stalę na migrenę. Inni bohaterowie powieści to zwariowany szpieg starający się wykraść patenty technologii nuklearnych, amerykańska blondynka tułająca się po północnej Afryce oraz tajemniczy młodzienieć cierpiący na amnezję.

źródło opisu: wlasne

lbadura | 2013-02-18