Kajtek i Koko. Zwariowana wyspa cz. 1

Cykl: Kajtek i Koko
Wydawnictwo: Polska Spółdzielnia Pracy "Zespół"
komiksy
Isil

„Zwariowana Wyspa”to ostatnia historia z Kajtkiem i Kokiem wymyślone przed wysłaniem tych bohaterów na czteroletnią włóczęgę po kosmosie. Akcja tej przygody rozgrywa się na pokładzie Kakaryki - dobrze znanego parowca, na którym nagle zaczynają się dziać dziwne rzeczy – psuje się dosłownie wszystko od zegarków, przez busolę aż po radio. Na dokładkę ginie komplet map. Cała nadzieja w...

Akcja tej przygody rozgrywa się na pokładzie Kakaryki - dobrze znanego parowca, na którym nagle zaczynają się dziać dziwne rzeczy – psuje się dosłownie wszystko od zegarków, przez busolę aż po radio. Na dokładkę ginie komplet map. Cała nadzieja w znalezieniu pomocy na polinezyjskiej wulkanicznej wyspie Mohoanaha...

źródło opisu: http://independent.pl/n/12444

źródło okładki: http://www.e-kolekcje.eu/Kajtek_i_Koko_Zwariowana_wyspa_1-13192.html

Wkp | 2013-02-18
Na półkach: Przeczytane, Polskie, Komiksy
Przeczytana: 15 lutego 2013

Przygody Kajtka i Koka na dziwacznej wyspie to z pewnością komiks wart polecenia każdemu. Stanowi bowiem nie tylko doskonały przykład świetnej polskiej historii obrazkowej, ale przede wszystkim ilustrację, że komiks to wcale nie medium tylko dla dzieci. A co najważniejsze Chriście udało się stworzyć opowieść, którą mogą przeczytać wszyscy. Spodoba się dzieciom i zachwyci tez dorosłych. Idealnie wyważona nadaje się na przykład polskiej szkoły historii obrazkowych. Wzbogacona tradycyjnie o morał, ale też i pełna niedopowiedzeń i fascynujących wizji aż prosi się o ponowne czytanie raz za razem. I cieszenie oczu gęstymi (że tak to określę) rysunkami Christy.

Kto kocha komiksy, niech się nie waha. Reszcie polecam również - może przekonają się, że jest to medium warte poznania.