Zgłosuj na książki roku 2017

Jak analizować poezję na maturze

Wydawnictwo: Eremis
Oxara

Autorka w sposób przystępny objaśnia najważniejsze reguły i zasady, dotyczące trudnej sztuki interpretacji poezji: uczy jak pisać esej interpretacyjny i przeprowadzać analizę porównawczą wierszy (omawia kolejne etapy tworzenia pracy maturalnej), przypomina najważniejsze zagadnienia z teorii literatury, podaje znaczenia pojęć i terminów, które powinien znać każdy licealista, omawia kilkanaście wierszy poetów współczesnych, daje wskazówki dotyczące ścieżek interpretacyjnych.

źródło opisu: Wydawnictwo Eremis, 2000

źródło okładki: zdjęcie autorskie