Krasnale. Fascynujące życie i historia krasnali

Tłumaczenie: Halina Thylwe
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Nissen. Den norske nissens forunderlige liv og historie
Amara_Nomad

"...[Autorzy] wspólnie stworzyli barwną, pełną fantazji opowieść o dziejach krasnali, poczynając od czasów prehistorycznych, kiedy mieszkały nad Zatoką Vindfanger, a kończąc na czasach współczesnych, gdy małe, sympatyczne ludziki można spotkać w całym świecie. To książka jedyna w swoim rodzaju, ponieważ wykorzystuje podania, historyczne fakty i swobodną grę wyobraźni. Pełna ciepła i...

To książka jedyna w swoim rodzaju, ponieważ wykorzystuje podania, historyczne fakty i swobodną grę wyobraźni. Pełna ciepła i wywołująca uśmiech na twarzy - jest wspaniałą lekturą dla dzieci i dorosłych. "

źródło opisu: okładka

źródło okładki: vivarium.com.pl

mieszka | 2016-11-15
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Po pierwsze - przepiękne, pozytywne i przyjazne ilustracje.
Po drugie - sympatyczna i ciepła opowieść o życiu krasnali, ich zwyczajach, wyglądzie, ubiorze.
Teraz trochę więcej. Każda strona to uczta dla malucha (wiem na pewno, do dzieciaki nawet spały z tą książką) i dla mnie (bo uwielbiam takie wydawnictwa). Obłędne kolory, czyste i mocne - w niebieskości, czerwień czapeczek i złoto kaganków ze świecami - CUDO. Malowane miękką plamą, lekko żartobliwie i z wyczuciem.
Opowieść jest fantazją (chyba, że się mylę i może są jakieś udokumentowane fakty potwierdzające istnienie ludzików! Cudnie byłoby!) na temat historii krasnali od czasów prehistorycznych do współczesnych.

Agnieszka | 2013-03-02
kimnesobie | 2017-05-14