Fragment mojego życia: Rozmowy z Bernardem-Marie Koltèsem (1983-1989)

Tłumaczenie: Ana Brzezińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Linia Teatralna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ha!art
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
teatr, wywiad, rozmowa
teatr
Glnk

Książka jest zbiorem wywiadów autoryzowanych przez Bernarda-Marie Koltèsa, które ukazały się drukiem w prasie francuskiej. Chociaż nie jest to dzieło samego Koltèsa, w dużej mierze do niego należy. Większość rozmów przejrzał i poprawił. Pobrzmiewa w nich jego głos i poczucie humoru. "Zebrane wywiady nie tylko ukazują złożoność relacji Koltèsa z teatrem, o którym wiele miał do powiedzenia, ale...

"Zebrane wywiady nie tylko ukazują złożoność relacji Koltèsa z teatrem, o którym wiele miał do powiedzenia, ale też tworzą niezamierzoną autobiografię pisarza – autobiografię z pewnością cząstkową, celowo fragmentaryczną, ale interesującą jako taką."

Alain Prique

źródło opisu: Wydawnictwo HA!art, 2010

źródło okładki: http://ha.art.pl/wydawnictwo/katalog-ksiazek/1258-...»

Aru | 2013-11-05
Przeczytana: październik 2013

Ciekawa pozycja dla fanów Koltesa. Zbiór różnych wywiadów z dramaturgiem. Jednak spodziewałem się czegoś innego. Liczyłem, że po lekturze znajdę wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania dotyczące twórczości artysty, ale się przeliczyłem. Jednak warto przeczytać!